Влада вважає, що особливо важливо остаточно відрізати росіянам доступ до соцмереж Facebook і Instagram.
За її словами, VPN, які дозволяють відкривати заблоковані в Росії сайти, є “порталом у пекло”.
“Ви створюєте у своєму гаджеті дірку, через яку дані передаються третім особам, і таким чином багато хто потрапляє в лапи шахраїв та інших поганих людей. З точки зору вашої особистої безпеки – цими програмами користуватися не можна”, – заявила Мізуліна на зустрічі зі школярами в Єкатеринбурзі.
При цьому вона визнала, що повністю заблокувати VPN, проксі, анонімайзери у Росії неможливо.
“Для людини зі знаннями немає нічого складного у тому, щоб створити свій проксі”, – сказала Мізуліна.
Про майбутнє блокування VPN-додатків, кількість завантажень яких у Росії обчислюється десятками мільйонів, у жовтні попереджав заступник голови Ради розвитку цифрової економіки при Раді Федерації, сенатор Артем Шейкін.
За його словами, у березні 2024 року набуде чинності наказ, згідно з яким VPN-сервіси будуть заблоковані Роскомнаглядом у всіх маркетах. За словами Шейкіна, особливо важливо заблокувати росіянам доступ до сервісів американської компанії Meta, яка володіє соцмережами Facebook та Instagram.
У Росії VPN користується 20% громадян, показало опитування, проведене компанією NORC при університеті Чикаго. За підрахунками міжнародної дослідницької компанії data.ai, сервіси для обходу блокувань сайтів вийшли в лідери зі скачування в Google Play і App Store: при загальному зростанні завантажень додатків у Росії на 1% категорія VPN-сервісів зросла на 3%, до 160 млн завантажень.