У Раді зареєстрували альтернативний законопроект по мобілізації
У Раді зареєстрували альтернативний законопроект по мобілізації

У Раді зареєстрували альтернативний законопроект по мобілізації

У Верховній Раді у понеділок, 5 лютого, зареєстрували альтернативний законопроект щодо мобілізації. Про це розповів автор проекту закону, народний депутат Олексій Гончаренко із посиланням на відповідний документ.

- Основне, що пропоную змінити - демобілізація через 18 місяців служби, звільнення – протягом трьох місяців з дня подання рапорту (за бажанням) – стосується і контрактників, і мобілізованих. Ротації – не більше 3 місяців на нулі, далі відведення на відновлення. Строковики – протягом 1 місяця з моменту прийняття закону - відстрочка в 1 рік. Відстрочка від мобілізації тих, хто здобуває рівень освіти, вищий за вже здобутий, а також, аспіранти (всіх форм навчання), докторанти та ті, хто вчиться на інтернатурі, - написав він.

Також проект закону встановлює, що засуджені, звільнені від відбування покарання з випробуванням, а також звільнені від відбування покарань на підставі закону про амністію або акт про помилування можуть мобілізуватися за бажанням (крім тих, хто засуджений за скоєння злочинів проти основ національної безпеки України, а також злочинів, передбачених статтями 402-406, 408-411, 426 – 433, 437 – 442 КК України).

Гончареко також додав, що із законопроекту забираються норми про обмеження права користуватися рахунками, керування машинами, картками через рішення суду. Він пропонує штрафувати тих, хто ухиляється, як це передбачено зараз, щоб уникнути потоку звернень до суду.

  • Раніше заступник голови комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв заявив, що у Ради залишилися питання щодо нової версії законопроекту про мобілізацію, зокрема вручення повісток через електронний кабінет військовозобов'язаних.
  • 30 січня уряд зареєстрував у Верховній Раді нову редакцію законопроекту про мобілізацію. Він пропонує, зокрема, запровадити повістки через електронний кабінет призовника. Також серед нововведень – знизити призовний вік до 25 років, встановити терміни демобілізації – 36 місяців, запровадити добровільну мобілізацію для засуджених, обмеження для ухилянтів, заборонити державну службу без військової підготовки.
  • 5 лютого Володимир Зеленський вкотре запропонував Верховній Раді продовжити терміни дії військового стану та проведення спільної мобілізації в Україні. Відповідні проекти законів про затвердження указів президента зареєстровані у парламенті 5 лютого та направлені на розгляд комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Теги за темою
Законопроект
Джерело матеріала
loader