82-річний президент Намібії Хаге Гейнгоб помер у лікарні в неділю, 4 лютого, через кілька тижнів після того, як у нього був діагностований рак. Про це повідомляє Reuters.
Гейнгоб очолював малонаселену південноафриканську країну з 2015 року. До президентських і парламентських виборів, що відбудуться наприкінці року, країною керуватиме віце-президент Нанголо Мбумба.
Намібія - гірничодобувна країна зі значними покладами алмазів і літію, що використовується в акумуляторах для електромобілів.
Народившись у 1941 році, Гейнгоб був відомим політиком ще до того, як Намібія здобула незалежність у 1990 році. Він очолював орган, який розробив проект конституції Намібії, а потім став першим прем'єр-міністром країни після здобуття незалежності 21 березня того ж року, і обіймав цю посаду до 2002 року.
У 2007 році Гейнгоб став віце-президентом керівної Народної організації Південно-Західної Африки, до якої він приєднався як агітатор за незалежність, коли Намібія ще була відома як Південно-Західна Африка.
Народна організація Південно-Західної Африки залишається при владі в Намібії без змін з моменту здобуття незалежності країни. Колишня німецька колонія технічно є країною з рівнем доходу вище середнього, але з величезною нерівністю в багатстві.
Гейнгоб обіймав посаду міністра торгівлі та промисловості, перш ніж знову стати прем'єром у 2012 році.
Він переміг на виборах 2014 року, отримавши 87% голосів, але ледь уникнув другого туру, набравши дещо більше половини голосів під час голосування в листопаді 2019 року.
Ці вибори відбулися після скандалу з хабарництвом в уряді, коли, за повідомленнями місцевих ЗМІ, чиновники нібито надали квоти на вилов ставриди найбільшій риболовецькій фірмі Ісландії Samherji в обмін на “”відкати. Це призвело до того, що два міністри пішли у відставку.
4 лютого — Всесвітній день боротьби проти раку. Рак не можна перемогти, але можна приборкати. І зробити це набагато простіше на ранніх стадіях. Тим, хто почув страшний діагноз, не треба відразу продавати квартири та влазити в борги. Про те, на які медичні послуги та ліки мають право українці, читайте в статті Юлії Мельничук.