![У яких випадках потрібна екстрена вакцинація: перелік інфекцій — НСЗУ](https://thumbor.my.ua/24FIFuI89z-t6LT0OjpOnX_uJ5w=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F63e5dd7eeb238632196be5827a3664bd.jpg)
У яких випадках потрібна екстрена вакцинація: перелік інфекцій — НСЗУ
Рекомендацію щодо екстреної вакцинації може надати тільки лікар.
Вакцинація за Національним календарем щеплень сприяє міцному захисту дітей та дорослих від багатьох інфекцій. У деяких випадках лікар під час огляду чи консультації, зваживши на усі фактори, пов’язані із станом здоров’я та хронічними захворюваннями конкретного пацієнта, може рекомендувати екстрену вакцинацію.
Про це нагадали у Національній службі здоров'я України.
У повідомленні наведено кілька найтиповіших прикладів, коли потрібна екстрена вакцинація.
- Правець. Отримані травми з порушенням цілісності шкіри та слизових оболонок, відмороження, опіки, проникаючі пошкодження шлунково-кишкового тракту, укуси тварин тощо можуть стати причинами для екстреної вакцинації. Але за умови, що не було щеплення за календарем або якщо від останнього щеплення пройшло більше 5 років.
- Сказ. Обов’язковому екстреному щепленню підлягають люди, яких покусали дикі тварини або тварини з підозрою на сказ чи підтвердженим сказом. Навіть незначні подряпини та заслинення твариною є причиною звернутися до лікаря.
- Кір. Екстрена вакцинація може бути призначена дітям та дорослим, які не були щеплені або не хворіли на цю інфекцію, після контакту з хворою людиною.
У НСЗУ наголосили, що у разі відсутності щеплення від дифтерії, кору, гепатиту А чи В, вітряної віспи, то потрібно після контакту із хворою людиною проконсультуватись з сімейним лікарем щодо подальших дій.
Нагадаємо, раніше МОЗ поінформував про захворювання, проти яких необхідноробити щеплення за календарем профілактичних щеплень.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)