Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив голова Трускавецької територіальної громади Андрій Кульчинський.
«До введення в експлуатацію готувалася вітроелектростанція на території Трускавецької громади на Карпатському хребті. Її вартість, а це були кредити Європейського банку реконструкції та розвитку, - 54 млн євро… І в кінці 2023 року станція потужністю 54 МВт прийнята була в експлуатацію та приєднана до загальної енергосистеми країни», - розповів очільник громади.
За його словами, ця вітроелектростанція планувалася ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, але тут цінність цих інвестицій в тому, що таке рішення прийняли під час війни.
Зведена вітроелектростанція - це українсько-чеське підприємство, зараз вона є найбільшою у Львівській області.
«Висота стояків - 100 метрів, всього налічує 10 вітряків. Цінність для Трускавця в тому, що від цієї станції заведені три силові кабелі до міської підстанції, і це суттєво покращує стабільність і якість струму, який заходить в місто. Тому що Трускавець розвивається і потребує додаткового джерела електрики», - зазначив Кульчинський.
Він додав, що самі вітряки були завезли з Європи, бо в Україні вітряки не виробляються.
Для бюджету громади, зауважив Кульчинський, робота вітроелектростанції - це ще і податок на нерухомість, податок за оренду землі, а також нові робочі місця.
«Ми порахували, що за рік ці надходження в бюджет будуть десь близько 2 млн грн», - резюмував керівник громади.