Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що ключовою вимогою до законопроєкту про мобілізацію є його "справедливість". При цьому він наголосив, що говорити про низку нововведень, зокрема, обмеження прав для громадян, що ухиляються від мобілізації, як про доконаний факт доречно після ухвалення законопроєкту депутатами Верховної Ради.
Доки цього не сталося, ніхто не дасть гарантій, що у кінцевому підсумку закон виглядатиме саме так, як виглядає нині законопроєкт, запропонований урядом. Про це Данілов заявив у коментарі Українському Радіо.
Відповідаючи на запитання стосовно внесення до парламенту оновленого урядового законопроєкту про мобілізацію, секретар РНБО наголосив на тому, що під час війни на майбутню перемогу має працювати вся країна.
"Давайте ми будемо розуміти, що захист нашої держави – це наш обов’язок, усіх громадян нашої країни. Це обов’язок, прописаний у нашій Конституції, у відповідних нормативно-правових актах. Хочу, щоб всі зрозуміли, що війна триває не тільки на лінії фронту, війна йде на всій території нашої країни", – сказав Данілов, додавши, що до захисту держави від агресора мають бути так чи інакше залучені усі громадяни України.
За його словами, вище політичне керівництво держави висуває до майбутнього закону одну ключову вимогу.
"Головне – щоб усе було справедливо. Слово "справедливість" лунає у нашого президента відносно цього законопроєкту як ключовий дороговказ у цьому питанні. Все має бути по справедливості", – зауважив секретар РНБО.
Водночас він вважає передчасним обговорювати як доконаний факт деякі положення законопроєкту, що викликали особливо гострі дискусії у суспільстві. Зокрема, не факт, що у кінцевому варіанті документу, який підтримають депутати, у поточному вигляді залишаться санкції щодо громадян, що ухиляються від мобілізації.
"Коли ми з вами будемо говорити, що це (обмеження щодо ухилянтів, які впроваджуватимуться через суди. – Ред.) прописано в законі, нам треба розуміти, що цей закон ми маємо мати. Зараз закону немає, є проєкт закону. Коли депутати Верховної Ради ухвалять цей акт, коли президент його підпише і він уже буде нормою закону, тоді ми зможемо говорити, що це норма закону. Сьогодні це проєкт закону, який депутати Верховної Ради можуть ухвалити в тій чи іншій редакції. Це вже право депутатів голосувати за цю норму чи в якийсь спосіб її змінити, відредагувати. Коли буде закон, тоді ми зможемо остаточно розглядати це питання", – наголосив Данілов.
Він також додав, що при доопрацюванні законопроєкту консультації проводилися зі всіма зацікавленими сторонами, зокрема й з військовими.
"Ми з вами вибрали депутатів, які мають поставити крапку в цьому питанні. Консультації відбувалися з усіма без винятку учасниками цього процесу, в тому числі й з військовими. На засіданні Ставки попередня редакція неодноразово дискутувалася, але остаточно версія дороблялася в Кабінеті Міністрів, Міністерстві оборони відповідно. Думаю, ще будуть дискусії серед депутатів, чи треба норми правити, чи ні. Проте давайте дочекаємося остаточної редакції, щоб робити ті чи інші висновки, в якому вигляді буде цей законопроєкт. Головне – щоб він був справедливий", – знову повторив Данілов.
Нагадаємо, 30 січня Кабмін затвердив новий проєкт закону про мобілізацію й направив його в Раду. Які ключові положення містить оновлений документ, OBOZ.UA детально розповідав тут.
На думку голови фракції партії "Слуга народу" Давида Арахамії, законопроєкт можуть проголосувати у першому читанні вже 6 лютого. До кінця місяця, сподівається нардеп, закон буде проголосовано в цілому.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!