Кабмін ухвалив три рішення, які спростять та прискорять виробництво дронів
Кабмін ухвалив три рішення, які спростять та прискорять виробництво дронів

Кабмін ухвалив три рішення, які спростять та прискорять виробництво дронів

У четвер, 1 лютого, Кабінет міністрів України ухвалив три постанови, які посилять український оборонно-промисловий комплекс. Вони стосуються виробництва дронів та іншого озброєння, яке потрібне на фронті, заявив прем'єр Денис Шмигаль.

– Перший документ стосується дерегуляції (скорочення державного регулювання) у виробництві боєприпасів. Ще влітку минулого року Кабмін запустив експериментальний проект із виробництва боєприпасів для дронів. У його рамках було розширено коло потенційних виробників, усунуто бюрократію та створено чіткі алгоритми - від розробки до використання на полі бою. За півроку вже було зареєстровано понад 10 виробників, допущено до експлуатації понад 20 зразків боєприпасів та ще 30 проходять випробування. Тепер проект вирішили поширити на всі види боєприпасів та удосконалимо систему реєстрації виробників. Нові підприємства можуть швидко включитися в роботу та в найкоротші терміни посилимо нашу армію, - зазначив він.

Друга ухвала стосується ціноутворення на виробництво безпілотників в Україні, зазначив він. Тепер виробники безпілотників надаватимуть уточнення розрахунків ціни у бік зменшення, якщо прибуток перевищує 25%. Шмигаль пояснив, що така норма дасть змогу усунути потенційні ризики переплат, нецільове використання коштів при здійсненні державних закупівель безпілотників.

Третя ухвала стосується оборонних закупівель. Тепер вони проходитимуть за конкурентною процедурою за допомогою закритого модуля на системі Prozorro. Так уряд вирішив відразу кілька завдань - гарантується безперервність, стійкість та керованість постачання нашої армії, встановлюється прозоре ціноутворення та встановлюються запобіжники витоку інформації, яка несе ризики для безпеки.

  • 2023 року українські компанії виробили, а держава закупила у 100 разів більше безпілотників, ніж 2022 року. Зараз близько 200 компаній випускають дрони, а позаминулого року їх було всього сім.
  • Віце-прем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров закликав українців збирати FPV-дрони вдома. Пройти безкоштовне навчання зі збирання FPV-дронів можна на інженерному онлайн-курсі "Народний FPV".
  • Міністр оборони України Рустем Умеров заявив, що у новому та найбільшому пакеті допомоги Україні від Великобританії принаймні 200 мільйонів фунтів призначено для виробництва бойових дронів.
Теги за темою
Денис Шмигаль
Джерело матеріала
loader
loader