Українсько-американська стрічка «Порцелянова війна» отримала гран-прі на кінофестивалі Sundance у США
Українсько-американська стрічка «Порцелянова війна» отримала гран-прі на кінофестивалі Sundance у США

Українсько-американська стрічка «Порцелянова війна» отримала гран-прі на кінофестивалі Sundance у США

Фільм розповідає про життя майстрів, які, залишившись у Харкові, б’ються із ворогом не тільки зброєю, але й мистецтвом — створюють порцелянові вироби і прикрашають ними зруйновані будинки.

Українська стрічка «Порцелянова війна», знята у копродукції зі США, отримала головний приз від американського журі на кінофестивалі незалежного кіно Sundance Film Festival у США. Про це повідомляє сайт фестивалю і Державне агентство України з питань кіно. Картина перемогла у номінації «Найкращий документальний фільм». 

Нагородили фільм «за непохитний голос, що лунає з середини жорстокої війни в Україні та закликає піклуватися про тих, хто готовий пожертвувати своїм життям, щоб захистити свою і нашу людяність».

Режисерами кінороботи стали американець Брендан Белломо і харківський художник, колишній спецпризначенець Слава Леонтьєв. Він зі своєю дружиною Анею Стасенко якраз і створює порцелянові скульптури, про які йдеться у фільмі.

Українсько-американська стрічка «Порцелянова війна» отримала гран-прі на кінофестивалі Sundance у США - Фото 1

Команда фільму на кінофестивалі. Фото: Facebook/ Dmytro Leontyev

За сюжетом стрічки троє українців — митці порцелянової анімалістики Слава, Аня й Андрій — залишаються в країні під час війни, щоб боротися пліч-о-пліч зі своїм народом. Вони перебувають у Харкові, який зазнає російських ударів з першого дня вторгнення, і продовжують творити під час війни: створюють порцелянові фігурки та прикрашають ними зруйновані обстрілами будинки.

«Дивитися фільм “Порцелянова війна” — це все одно, що слухати декламацію видатного поета, в той час як хтось, хто сидить поруч з вами, шепотом пояснює, про що насправді ці вірші. У “Порцеляновій війні” багато краси і за нею стоїть потужний артистизм, але я ніколи не дивився документальний фільм з такою кількістю візуальних метафор і з такою малою вірою в те, що глядач може їх вловити. Це трохи приголомшує і одночасно трохи ображає. І те, що він найчастіше схиляється до першого, пояснює його найвищу нагороду фестивалю у конкурсі документальних фільмів США», — йдеться в рецензії The Holywood Reporter.

Sundance Film Festival — найбільший фестиваль незалежного, авторського кіно у США. Проходить щороку в січні, у Парк-Сіті (штат Юта). Цього року «Санденс» був ювілейним — 40-мі тривав з 18 до 28 січня. Минулоріч на фестивалі Sundance фільм Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» отримав приз глядацьких симпатій.

Раніше повідомлялось про те, що Бронзового лева на міжнародному фестивалі Cannes Lions отримав проєкт Wikitruth від «Українського свідка», який був створений для висвітлення у вікіпедії правдивої інформації про війну Росії проти України.

Також ми писали про те, що дебютний повнометражний фільм режисерки Христини Тинькевич «Як там Катя?» переміг у національному конкурсі українських повнометражних фільмів на Гамбурзькому кінофестивалі Filmfest Hamburg.

Фото: Держкіно

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
війна США Харків Кіно українське кіно
Джерело матеріала
loader
loader