Українські журналісти зустрілися з послами G7
Українські журналісти зустрілися з послами G7

Українські журналісти зустрілися з послами G7

Група послів G7 з підтримки реформ в Україні у дописі в соцмережі X зазначила, що свобода медіа є «фундаментальною основою успішної демократії».

У понеділок, 29 січня, відбулася зустріч українських журналістів з послами країн «Великої сімки». Відповідний допис опублікували на сторінці Групи послів G7 з підтримки реформ в Україні у соцмережі X.  

«Змістовна зустріч Послів G7 з українськими журналістами. Свобода медіа є фундаментальною основою успішної демократії», — йдеться в повідомленні. 

На зустрічі з послами були присутні керівник проєкту Bihus.Info Денис Бігус, виконавчий директор «Української правди» Андрій Боборикін, головний редактор «Європейської правди» Сергій Сидоренко, головний редактор NV Віталій Сич, шеф-редакторка «Детектора медіа» Наталія Лигачова, головна редакторка The Kyiv Independent Ольга Руденко, голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький, генеральний директор інформагентства «Інтерфакс Україна» Олександр Мартиненко, заступниця гендиректора інформагентства «Укрінформ» Марина Сингаївська, журналіст, політичний оглядач Віталій Портников, директорка Інститут масової інформації Оксана Романюк, співзасновник та редактор «Наших грошей» Юрій Ніколов.

Напередодні цієї заяви на ютуб-каналі «Народна правда» з'явився відеоролик, до якого ввійшли фрагменти телефонних розмов начебто представників команди журналістських розслідувань Bihus.Info, котрі обговорюють можливість придбання наркотиків, а також момент власне їх вживання під час новорічного корпоративу. Невдовзі керівник проєкту Денис Бігус опублікував відеозвернення, у якому заявив про незаконне спостереження та прослуховування. За словами Бігуса, за його командою стежили впродовж кількох місяців. 

Наступного дня Служба безпеки України офіційно заявила, що вже розслідує обставини незаконного прослуховування та відеозйомки журналістів проєкту Bihus.Info, а згодом Нацполіція повідомила про зареєстровану заяву редакції про перешкоджання журналістській діяльності та втручання в особисте життя. 

Окрім цього, 14 січня невідомі прийшли до квартири журналіста-розслідувача, співзасновника та редактора «Наших грошей» Юрія Ніколова, намагалися ввірватися до помешкання, налякали його матір та сусідів, а також залишили повідомлення на дверях, де назвали журналіста «зрадником»

Невдовзі Офіс генпрокурора розпочав кримінальне провадження за фактом впливу на журналіста Юрія Ніколова, а міжнародна організація «Репортери без кордонів» висловила підтримку медійнику у зв’язку з погрозами, які він отримав, зокрема в соцмережах.

21 січня пресслужба Нацполіції повідомила, що встановила особи п'ятьох нападників, які 14 січня намагалися ввірватися до квартири Ніколова, однак уже 26 січня журналіст повідомив на своїй фейсбук-сторінці, що поліція відпустила п'ятьох осіб, яких затримала за підозрою у причетності до «протиправних дій» щодо нього.

28 січня сайт Zhitomir.city опублікував новину про те, що до редакції звернулися двоє місцевих мешканців, які наполягають, що нібито саме вони вчинили напад на квартиру журналіста Юрія Ніколова 14 січня. За їхніми словами, їх найняв знайомий на ім’я Олексій, який стверджував, що начебто погоджував ці дії з СБУ. 

Проте Служба безпеки у відповіді на запит «Детектора медіа» заявила, що «не має жодного відношення»до нападу на квартиру журналіста.

Сам Юрій Ніколов у коментарі «ДМ» повідомив, що передав своєму адвокату інформацію, яку опублікував Zhitomir.city. Він зазначив, що не може поки що оцінювати достовірність цих даних, а також додав, що вважає доцільним розслідувати у провокації проти нього ймовірний російський слід. 

До цього у 2023 році цькувань також зазнали «Детектор медіа», «Українська правда», NV, «Цензор», «Бабель», «Ліга.net», «Еспресо» та «Дзеркало тижня».

Фото: Група послів G7 з підтримки реформ в Україні / X

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Журналісти
Джерело матеріала
loader
loader