Євросоюз запровадив санкції проти чотирьох росіян, причетних до цензури та переслідування журналіста та політика Кара-Мурзи
Євросоюз запровадив санкції проти чотирьох росіян, причетних до цензури та переслідування журналіста та політика Кара-Мурзи

Євросоюз запровадив санкції проти чотирьох росіян, причетних до цензури та переслідування журналіста та політика Кара-Мурзи

До санкційного списку увійшла, зокрема, учасниця Громадської палати Росії, очільниця так званої «Ліги безпечного інтернету» Катерина Мізуліна, яка особисто ініціює доноси на авторів інтернет-контенту, яких вважає недостатньо відданими офіційній політиці Кремля.

Євросоюз додав до санкційного переліку осіб, причетних до цензури та переслідування журналіста та політика Володимира Кара-Мурзи. До списку увійшли суддя Басманного районного суду Москви Катерина Левашова, прокурор Олег Алипов і суддя Московського міського суду Людмила Смолкіна, а також учасниця Громадської палати Росії Катерина Мізуліна та так звана «Ліга безпечного інтернету», яку вона очолює.

Санкції передбачають заморожування активів та заборону на в’їзд до ЄС. Про це йдеться на сайті Ради ЄС, передає «Радіо Свобода».

Як зазначили в рішенні, Мізуліна та її організація займаються цензурою, порушують свободу слова та самовираження. Очільниця російської «Ліги безпечного інтернету» також особисто ініціює доноси на авторів інтернет-контенту, яких вважає недостатньо відданими офіційній політиці Кремля.

З ініціативи наближеної до російської влади організації з російського сегменту інтернету регулярно видаляють контент, який там вважають недостатньо «патріотичним» або таким, що не відповідає «традиційним цінностям».

Читайте також:

  • Австралія запровадила санкції проти 13 росіян, причетних до отруєння, арешту та незаконного вироку дисиденту Кара-Мурзі
  • Лондон запровадив санкції проти причетних до 25-річного ув’язнення російського опозиціонера Кара-Мурзи

17 квітня 2023 року Московський міський суд засудив журналіста до 25 років колонії. Окрім цього, за вироком суду, впродовж семи років після виходу з колонії Кара-Мурзі не можна буде займатися журналістською діяльністю.

У вересні опозиціонера і журналіста Кара-Мурзу етапували до СІЗО-1 міста Омська, не чекаючи касації. 

Володимир Кара-Мурза не вперше зазнає переслідувань з боку російської влади. За інформацією Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, співробітники ФСБ стежили за журналістом безпосередньо перед тим, як він два рази потрапляв до реанімації внаслідок отруєння невідомою речовиною — у 2015 та 2017 роках.

Розслідувачі вважають, що отруєння Кара-Мурзи було помстою за те, що він разом з Борисом Нємцовим лобіював ухвалення в США (а потім у Канаді та Євросоюзі) акта Сергія Магнітського, який передбачає санкції проти російських високопосадовців.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Росія Євросоюз санкції
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader