Журналіст-розслідувач, співзасновник та редактор «Наших грошей» Юрій Ніколов у коментарі «Детектору медіа» повідомив, що передав своєму адвокату інформацію, яка 28 січня з'явилася на сайті Zhitomir.city.
«Я передав посилання на цей матеріал своєму адвокату, який комунікує з поліцією. Ми в п'ятницю подали заяву в поліцію про визнання мене постраждалим у цій справі. Якщо визнають цей мій статус, то я отримаю, як розумію, більший доступ до матеріалів справи і тоді зможу щось більше зрозуміти», — сказав журналіст.
Ніколов зазначив, що не може поки що оцінювати достовірність інформації, яку отримав сайт Zhitomir.city: «Я думаю, що до житомирських колег справді хтось приходив і щось розповідав. Це єдиний поки об'єктивний факт в цій історії».
Він також додав, що вважає доцільним розслідувати у провокації проти нього ймовірний російський слід.
28 січня на сайті Zhitomir.city з'явилася новина про те, що до редакції звернулися двоє місцевих мешканців, які наполягають, що нібито саме вони були найняті для нападу на квартиру журналіста Юрія Ніколова 14 січня. За їхніми словами, для провокації їх найняв знайомий.
«За словами хлопців, до них звернувся за допомогою знайомий на ім’я Олексій, який показав відео, на якому якийсь чоловік (потім вони дізналися, що це був Юрій Ніколов) говорив не дуже приємні речі на адресу президента Зеленського.
Після цього Олексій запропонував хлопцям "допомогти Україні та трохи "приструнити" говірливого чоловіка". Крім того, він стверджував, що дані дії "погоджено з СБУ". Тобто все буде "під контролем" та буде відбуватися у рамках чинного законодавства», — йдеться в публікації зі слів хлопців.
Наприкінці розмови хлопці заявили, що готові вибачитися особисто перед Юрієм Ніколовим та говорять, що «їх використали в темну» і вони не знали до кого саме вони їдуть.
«Детектор медіа» звернувся за коментарем до СБУ для зʼясування обставин та очікує на відповідь.
За 15 хвилин після нападу на квартиру журналіста телеграм-канал «Карточный Офис» опублікував пост, у якому стверджувалося, що невідомі — нібито військові, які «приїхали з «нуля» на ротацію, щоб передати повістку журналісту». Провокативні пости про Ніколова опублікували майже одночасно ще два телеграм-канали — «Вертикаль» та «Джокер».
15 січня поліція Києва повідомила, що почала перевірку за фактом погроз журналісту-розслідувачу, а за кілька днів після цього прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом впливу на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків та переслідування у зв’язку з його професійною діяльністю (ч. 2 ст. 171 КК України).
Міжнародна організація «Репортери без кордонів» висловила підтримку Юрію Ніколову у зв’язку з погрозами, які він отримав, у тому числі в соцмережах.
21 січня пресслужба Нацполіції повідомила, що встановила особи п'ятьох нападників, які 14 січня намагалися ввірватися до квартири журналіста-розслідувача Юрія Ніколова. Ними виявилися мешканці Київської, Житомирської та Черкаської областей.
Однак вже 26 січня Ніколов повідомив на своїй фейсбук-сторінці, що поліція відпустила п'ятьох осіб, яких затримала за підозрою у причетності до «протиправних дій» щодо нього.
Фото: Юрій Ніколов / фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.