Про це йдеться на сайті Nasa, передає Укрінформ.
LEDA 60847 класифікується як активне галактичне ядро, або AGN. Воно має надмасивну чорну діру в центральній частині галактики, яка накопичує матерію. AGN поширює випромінювання в усьому електромагнітному спектрі і світить надзвичайно яскраво.
Зазначається, що вивчаючи потужні надмасивні чорні діри, які знаходяться відносно близько, астрономи можуть краще зрозуміти, як вони ростуть і впливають на галактики.
Це зображення LEDA 60847 поєднує ультрафіолетові, видимі та близькі до інфрачервоних дані. Ультрафіолетове світло відслідковує світіння зоряних розплідників і використовується для виявлення найгарячіших зірок. Видиме світло показує зорі та речовину з помірною температурою, а також те, як все це виглядало б для наших очей.
Злиття галактик є відносно поширеним явищем. Більшість великих галактик є результатом злиття менших галактик. Наприклад, Чумацький Шлях містить сліди інших галактик, що вказує на те, що він також є результатом минулих злиттів. Астрономи вважають, що в даний час відбувається злиття від 5% до 25% всіх галактик.
Як повідомляв Укрінформ, космічний телескоп Hubble сфотографував спіральну галактику IC 438, розташовану в сузір'ї Зайця.
Фото: NASA