Через політичні переслідування у Криму за ґратами понад 190 українців - правозахисник
Через політичні переслідування у Криму за ґратами понад 190 українців - правозахисник

Через політичні переслідування у Криму за ґратами понад 190 українців - правозахисник

З 2014 року 193 громадянина України перебувають у місцях несвободи в рамках політично вмотивованого кримінального переслідування у Криму. Політв'язні знаходяться у СІЗО на півострові, або в колоніях на території РФ.

Про це повідомила голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник на пресконференції у Медіацентрі Україна - Укрінформ.

"Продовжується переслідування мешканців Криму. На сьогодні 193 людини є ув'язненими за політичними мотивами, серед них більшість становлять кримські татари", - сказала вона.

Через політичні переслідування у Криму за ґратами понад 190 українців - правозахисник - Фото 1

За словами правозахисниці, частина ув'язнених знаходиться в Криму у СІЗО, частину з них перевозять до колоній РФ.

Скрипник наголосила, що одна з найбільших справ проти кримських мусульман - справа "Хізб ут-Тахрір".

За словами правозахисниці, на сьогодні 99 людей, переважно кримських татар, перебувають за ґратами у цій справі. Упродовж 2023 року було винесено щонайменше 17 вироків щодо кримських татар, і це вироки від 4 до 20 років позбавлення волі, підкреслила вона.

"Всі ці вироки наші громадяни відбувають у колоніях суворого режиму, дуже віддалених від Криму, в дуже суворих та жорстких умовах, особливо взимку - це холод, відсутність опалення, антисанітарні умови і таке інше. І це вже призвело до того, що двоє політичних в'язнів загинули в неволі", - наголосила спікерка.

При цьому Скрипник нагадала, що на початку 2023 року в російських СІЗО померли двоє політв'язнів із Криму – Джеміль Гафаров та Костянтин Ширінг. Вони не отримали належної медичної допомоги, хоча окупанти знали про їх поганий стан здоров'я.

Раніше постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева наголосила, що Україні потрібен ефективний механізм для звільнення з РФ українських політв'язнів. Але це важко зробити, бо з країною-агресором домовитися про будь-яку спільну роботу неможливо.

Теги за темою
Окупація Криму
Джерело матеріала
loader
loader