Чому в Україні не мобілізують зеків і колишніх в'язнів: відповідь Мінюсту
Чому в Україні не мобілізують зеків і колишніх в'язнів: відповідь Мінюсту

Чому в Україні не мобілізують зеків і колишніх в'язнів: відповідь Мінюсту

За інформацією Мінюсту , є десятки тисяч людей, які раніше були засуджені за злочини, але зняті з військового обліку і жодним чином не можуть допомогти армії.

Наразі українське законодавство забороняє залучати до лав Сил оборони не лише засуджених, які перебувають у в’язницях, але й тих, хто відбув своє покарання та перебуває на волі.

Про це розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, передає "Громадське Радіо".

Водночас, вона уточнила, що на початку повномасштабного вторгнення від засуджених було тисячі звернень про те, що вони бажають долучитись до лав ЗСУ. Після цього була ціла процедура помилування деяких засуджених для того, щоб вони змогли взяти участь з відсічі збройної агресії.

Чи можуть воювати раніше засуджені, які звільнилися

За її словами, є десятки тисяч людей, які раніше були засуджені за злочини, але зняті з військового обліку і жодним чином не можуть допомогти армії.

"Якщо раніше засуджені за злочини прийдуть до ТЦК, їм відмовлять", – каже Висоцька.

Чому ув'язнених не беруть до війська

"Перша перепона – законодавча, тому ми напрацювали законодавчі зміни та подали їх до комітету. Вони дуже дискусійні, тому що армія має дещо відволікатись на таку категорію людей, як колишні засуджені або теперішні засуджені, якщо вони приєднаються. Але ми вважаємо, що це було б справедливо, по-перше.

А по-друге, якщо правильно організувати цей процес, це було б дуже корисно для нас", – пояснює заступниця міністра.

Висоцька запевнила, що Мінюст вже розробив пропозиції змін до законодавства, які наразі перебувають на розгляді в комітетах ВРУ, які мають усунути цю проблему.

На її думку, наразі не варто законодавчо обмежувати, які категорії засуджених можуть мобілізуватися до ЗСУ, а які – ні. Головним визначальним принципом має бути бажання долучитись до війська.

"Росія використовує засуджених дуже багато років. І має цілу систему їх навчання, підготовки, вербування. Це ціла військова машина, яка працює. А ми зараз тільки на етапі "давайте ухвалимо закон про можливість". Тож ви розумієте різницю підготовки нашої і ворога. Тому я думаю, що нам треба поспішати в цьому питанні", – підсумувала заступниця міністра юстиції.

Раніше у ЗМІ писали, що головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний нібито виступив протинорми у законопроєкті про мобілізацію щодо залучення до армії ув’язнених і засуджених.

  • Військовий запропонував ТЦК їздити по СІЗО та колоніях: чим аргументує
  • Мобілізація ув’язнених: Лубінець розповів деталі закритої зустрічі та про реакцію Залужного
  • "Якщо людина хоче воювати, вона має бути на війні": у батальйоні "Свобода" висловилися про мобілізацію засуджених

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Скандал із мобілізацією: Залужний виступив проти одного пункту! Що відомо?

Джерело матеріала
loader