Як передає Укрінформ із посиланням на пресслужбу Мінекономіки, про це йшлося під час панельної дискусії «Будуємо Тримор’я як партнера для європейського майбутнього України» на Всесвітньому економічному форумі у Давосі 16 січня.
«Ми сподіваємося, що держави Тримор’я доєднаються до створення міжнародної гарантійної схеми страхування від воєнних ризиків, реалізація якої пришвидшила б прихід інвесторів в Україну. Крім того, враховуючи потребу України у відновленні, Ініціатива Тримор’я також може розглянути запуск ідей для проєктів, які б могли спільно реалізовуватись державами Тримор’я та Україною», - сказав заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка.
За його словами, Україні теж є що запропонувати країнам - членам ініціативи. Україна зацікавлена в диверсифікації поставок енергоресурсів і вже бере участь у проєкті газового коридору Північ - Південь, через який у 2023 році почав транспортуватися норвезький газ. Таким чином, Польщамає виступати транзитером для України, що також фінансово вигідно Варшаві.
Качка нагадав, що держави Тримор’я – це зв’язок України з вільним світом. Адже постачання військової техніки в Україну, постачання палива, збереження життєво важливих транспортних потоків, "зелені" коридори для експорту українського продовольства, міграція людей – все це працює через територію держав - учасниць цієї Ініціативи.
Як повідомлялось, наразі Ініціатива Тримор’я об’єднує 12 країн Центральної та Східної Європи та Балтії: Австрію, Чехію, Словаччину, Польщу, Угорщину, Румунію, Болгарію, Латвію, Литву, Естонію, Словенію та Хорватію.