Компанія «Мета» впровадить додаткові налаштування для захисту неповнолітніх користувачів від шкідливого та «чутливого» контенту піділітків в «Інстаграмі» та «Фейсбуку». Нововведення запрацюють протягом найближчих тижнів. Про це Meta повідомила у своєму блозі.
Для всіх підлітків встановлять суворіші налаштування контролю контенту, щоб ускладнити можливість натрапити на дописи про самогубство, самоушкодження, розлади харчової поведінки тощо.
«До прикладу, хтось опублікував повідомлення про свою постійну боротьбу з думками про самоушкодження. Це важлива історія, яка може допомогти дестигматизувати такі проблеми, але це складна тема, і вона не обов’язково підходить для всіх молодих людей. Тепер ми почнемо видаляти такий тип вмісту для підлітків в Інстаграмі і Фейсбуку, а також інші види невідповідного вмісту. Ми не рекомендуємо такий тип вмісту підліткам у Reels і Explore, а завдяки цим змінам ми більше не показуватимемо його підліткам у стрічці й історіях, навіть якщо ними поділиться хтось, на кого вони підписалися», — зазначено у повідомленні.
Також коли неповнолітній користувач намагатиметься, знайти такий контент у «пошуку», натраплятиме на обмеження. Замість пошукового результату соцмережі показуватимуть контакти експертних організацій.
Також для неповнолітніх користувачів зʼявиться повідомлення, що пропонуватиме можливість «Увімкнути рекомендовані налаштування» одним натисканням.
Після того як власники облікових записів увімкнуть рекомендовані налаштування, це обмежить тих, хто може репостити їхні публікації, позначати їх або згадувати в публікаціях, а також включати їхній контент у Reels Remixes. З такими налаштуваннями тільки підписники підлітків зможуть відправляти їм повідомлення, а образливі коментарі приховуватимуться.
Підлітки не завжди знатимуть, чого саме вони не бачать у стрічці, тому що контент просто буде недоступний для них. Meta проконсультувалася з експертами з розвитку підлітків, щоб визначити, які типи публікацій не підходять для неповнолітніх.
Нагадаємо, «Мета» перебуває під тиском регуляторів як у Сполучених Штатах, так і в Європі через звинувачення в тому, що алгоритми роботи її додатків викликають звикання та сприяють кризі ментального здоров’я серед молоді.
Очікується, що наприкінці цього місяця представники «Мета», як і «TiкToку», «Снепчату», «Діскорда» та і X даватимуть свідчення перед американським сенатом щодо їхніх заходів для забезпечення безпеки дітей.
Фото: Meta / Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.