Світ криптовалют став безпечнішим: у 2023 році хакери вкрали "лише" $1,8 млрд
Світ криптовалют став безпечнішим: у 2023 році хакери вкрали "лише" $1,8 млрд

Світ криптовалют став безпечнішим: у 2023 році хакери вкрали "лише" $1,8 млрд

У 2023 році криптовалютний ринок втратив внаслідок атак хакерів майже 2 млрд доларів. Хоча ця сума здається досить значною, це більш ніж удвох менше від минулорічних втрат.

Про це йдеться у новій доповіді компанії CertiK, яка спеціалізується на блокчейн-безпеці. Аналітики підрахували, що у 2023 році в криптоіндустрії стався 751 інцидент, пов'язаний з безпекою, внаслідок чого було вкрадено $1,8 млрд у цифрових активах, тоді як роком раніше ця цифра була набагато вищою – $3,7 млрд.

Найбільшу активність кіберзлочинці виявили в третьому кварталі 2023 року – з липня по вересень хакерами було вкрадено криптовалюти на $686 млн. А "результативним" способом крадіжки була компрометація закритих ключів до сховищ з активами – 47 таких випадків принесли зловмисникам.

Найчастіше в поле зору кіберзлочинців потрапляли проекти в мережі BNB Chain – на цей блокчейн припала більша частина всіх атак хакерів, а саме 387 інциденту. Але найбільших втрат зазнали проекти в мережі Ethereum – в результаті 224 зломів було вкрадено активів на $686 млн, тоді як втрати BNB Chain склали $134 млн.

Одним зі слабких місць криптоіндустрії залишається міжмережева взаємодія. Про це свідчить те, що втрати в результаті атак, які торкнулися відразу кількох блокчейнів, склали майже $800 млн.

На цьому фоні співзасновник CertiK Ронхуей Гу заявив виданню Cointelegraph, що 2023 ознаменувався позитивним розвитком у плані блокчейн-безпеки.

“Робота над помилками та інші превентивні заходи безпеки з боку платформ є добрим знаком. Сподіваюся, у 2024 році ми побачимо подальше зниження збитків (внаслідок хакерських атак. – Ред.)", – каже Гу.

Також OBOZ.UA повідомляв про одну з найбільших кібератак у криптоіндустрії у 2023 році – злому криптовалютної біржі Poloniex. В результаті цієї атаки зникли активи на суму понад $120 млн.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader