Акумулятор – це, мабуть, найслабше місце сучасних смартфонів. З розвитком технологій, виробники постійно працюють над поліпшенням характеристик батарейта збільшенням їх терміну служби, але розв'язати проблему деградації повністю не вдалося. З нею стикаються не тільки власники бюджетних смартфонів, але і флагманів.
При цьому часто користувачі, самі того не підозрюючи, скорочують термін служби акумулятора. Ми рідко звертаємо увагу на всі тонкощі процесу зарядки і від цього істотно знижуємо термін "життя" батареї. Щоб запобігти деградації батареї завчасно, фахівці рекомендують:
- Заряджати батарею до позначки в 80 відсотків, а розряджати – не нижче 20%. Існує також альтернативна тактика зарядки, відома як "50-70".
- Не залишати смартфон на зарядці на ніч.
- Не користуватися телефоном під час його зарядки.
- Оптимальніше всього заряджати акумулятор частіше, але короткими сесіями по 15-20 хвилин – це навпаки корисно.
- Уникати перегріву і не залишати смартфон під прямими сонячними променями.
Проте найголовніший фактор, що впливає на деградацію акумулятора – це зарядка несертифікованими кабелями Lightning і USB-C (microUSB можна використовувати майже будь-який), або дешевих китайських бездротових зарядок з AliExpress.
Оригінальні зарядні пристрої виробника розроблені так, щоб відповідати технічним стандартам і вимогам вашого пристрою. Також вони більш точно керують процесами зарядки і розрядки, що може допомогти в підтримці довговічності акумулятора.
Своєю чергою, використання неофіційних кабелів може іноді навіть привести смартфон або планшет в несправність, а в дешевих бездротових зарядках вони не відводять тепло, через що смартфон при зарядці може сильно нагріватися.
Однак важливо зазначити, що не всі неоригінальні зарядні пристрої є поганими. Головне, щоб він був сертифікований виробником, тобто відповідав стандартам якості. Наприклад, MFi (Made for iPhone/iPad) якщо ви використовуєте пристрої Apple.
Але якщо у вас є сумніви щодо безпеки або сумісності сторонніх зарядних пристроїв, краще все ж використовувати оригінальні аксесуари, щоб уникнути потенційних проблем.
Раніше УНІАН розповідав про процедуру на смартфоні, яку потрібно проводити раз на тиждень. І ділився лайфхаком, як швидко почистити динаміки смартфона за допомогою одного додатка.