Україна може здобути членство в ЄС за роки, а не десятиліття – віцепрезидентка ЄК
Україна може здобути членство в ЄС за роки, а не десятиліття – віцепрезидентка ЄК

Україна може здобути членство в ЄС за роки, а не десятиліття – віцепрезидентка ЄК

Шлях України до повноправного членства в Європейському Союзі триватиме роки, а не десятиліття.

З такою оцінкою виступила віцепрезидентка Єврокомісії з питань цінностей та прозорості Вера Йоурова в інтерв’ю виданню Právo, яке наводить агентство Novinky.

На запитання, чи триватиме євроінтеграція України до ЄС десятиліттями, вона відповіла: “Я б воліла говорити про роки”.

Зараз дивляться

На її думку, чинні країни-кандидати, з якими тривають переговори про вступ, як то Чорногорія, Сербія, Північна Македонія та Албанія, є ближчими до повноправного членства в ЄС з точки зору процесу.

Втім вона запевнила, що наступного року Євросоюз не планує розширюватися за рахунок нових країн.

– Я рада, що ідея “повного членства або не членства” більше не застосовується. Ми визначили кілька сфер, в яких держави-кандидати можуть наблизитися до Союзу, не маючи членства. Країни будуть на зв’язку з ЄС у цифровий, енергетичний та транспортний спосіб, і ми зможемо визнавати кваліфікацію один одного. Країна-кандидат може отримати доступ до європейського ринку, хоч і обмежено. Україна може отримати все це ще до того, як стане членом ЄС, – зазначила віцепрезидентка Єврокомісії.

Вера Юрова каже, що з моральної точки зору було б дуже проблематично сказати Україні спочатку врегулювати територіальні проблеми, а потім говорити про вступ.

– Правильно, що зусилля українців йдуть у двох напрямках. З одного боку, це надзвичайні зусилля, спрямовані на перемогу у війні, навіть попри те, що ресурси на російській стороні значно більші, особливо людські. Водночас Україна робить неймовірну роботу з впровадження реформ, яких вона потребує і яких прагне в умовах війни, – пояснила вона.

Чиновниця Єврокомісії додала, що раніше від ЄС була поставлена вимога для України щодо ухвалення двох антикорупційних законів, а також закону щодо лобізму та закону про національні меншини.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Однак після відкриття переговорів про вступ почнеться набагато більше роботи, всі українські закони мають бути адаптовані до європейського законодавства. Це початок дійсно складного процесу, і українці повідомляють, що вони до нього готові, – пояснює вона.

Теги за темою
Євросоюз
Джерело матеріала
loader
loader