Вибору не було, – Богдан Єрмохін розповів, як його викрали росіяни й тримали до повноліття
Вибору не було, – Богдан Єрмохін розповів, як його викрали росіяни й тримали до повноліття

Вибору не було, – Богдан Єрмохін розповів, як його викрали росіяни й тримали до повноліття

Щойно підліток став повнолітнім, він виїхав з території держави-агресорки. Зараз Богдан перебуває в Україні, його життю нічого не загрожує, однак історія, яку він розповідає, є описом воєнного злочину. Тобто це справжнє викрадення.

Маріуполь – Донецьк – Росія

За словами юнака, батьків він не має. Російські військові спершу доправили його з іншими неповнолітніми в тимчасово окупований Донецьк, де підробили свідоцтво про народження.

Там він певний час перебував у лікарні. Як зазначає хлопець, відвезли його в медичний заклад не просто на обстеження, а ще й тому, що місць в дитячих будинках не було.

У Росії опинився автобусом, як і всі. Нам сказали, що їдемо в табір – тобто це банальна схема... Стільки історій – усі в табір їздили, і не повернулись. Вибору в нас фактично не було. Сказали, залишайте речі, які не можете взяти, бо ви повернетесь,
– пригадує Богдан.

Автобус окупантів відвіз Єрмохіна та інших дітей на Рубльовку в санаторій "Поляна", що під Москвою – столицею Росії. Юнак переконує, що більша частина дітей хотіла повернутись додому: вони про це говорили, але їх не чули.

Звісно, через певний час росіяни промили мізки великій частині неповнолітніх, права на суб'єктність у них фактично забрали.

Водночас важливо, що певна кількість дітей, яких цим рейсом вивезли в Росію, мала батьків. Богдан пригадав історію про українського батька, що їздив у "Поляну" для того, аби забрати трьох своїх викрадених дітей.

Згадаємо, що Міжнародний кримінальний суд в Гаазі ще в березні 2023 року видав ордер на арешттаких російських посадовців через їхню причетність до викрадення українських дітей:

  • президент Владімір Путін;
  • уповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова.

У Нідерландах класифікували дії Москви як воєнний злочин, а вивезення дітей – як геноцидну практику. Слід додати, що геноцидом міжнародне право вважає, зокрема, насильницьку передачу дітей однієї групи до іншої групи, а також:

  • вбивство членів певної групи;
  • завдання тяжких тілесних або психічних травм членам певної групи;
  • створення умов, які спрямовані на повне чи часткове знищення певної групи;
  • створення умов, які унеможливлюють народження дітей певної групи.
Теги за темою
Діти і неповнолітні
Джерело матеріала
loader
loader