Церква, Біблія та родинні зв’язки: кого не можна брати за хрещених батьків
Церква, Біблія та родинні зв’язки: кого не можна брати за хрещених батьків

Церква, Біблія та родинні зв’язки: кого не можна брати за хрещених батьків

Хрещення дитини – доволі відповідальний момент, до якого варто підходити зважено та серйозно. Кого не можна брати за хрещених батьків для малечі та чому – Факти ICTV розпитали у священника УПЦ Олександра Дедюхіна.

Хрещення дитини: правила вибору батьків

Хрещені батьки насамперед мають бути віруючими, адже саме вони допомагають наставляти дитину в її духовному житті.

– Під час підготовки до хрещення дитини звертайте увагу на тих людей, яких ви хочете взяти на роль духовних батьків малюка. Вони повинні бути віруючими, бо дитина приходить до хрещення несвідомо, а через віру хрещених, ну і, власне, рідних батьків. Тобто мати та батько подарували тілесне життя, а хрещені повинні мати змогу дати дитині духовний розвиток, – говорить священник УПЦ.

Чи повинні хрещені батьки ходити до церкви

В ідеалі це повинні бути практикуючі християни, воцерковлені. Адже такі хрещені батьки зможуть навчити дитину духовним азам, бо самі мають певні знання, читали Біблію. Також варто обирати людей, які стануть прикладом для вашого сина чи доньки.

Зараз дивляться

– Тож варто звертати увагу на те, чи ходить людина до церкви, чи знає священне писання. Кум – це той, хто духовно наставляє дитину, а не той, з ким можна випити по пляшці пива, – наголошує священник УПЦ.

Кого не можна брати за кумів

У жодному разі не варто обирати нехрещених людей. Також кум та кума не повинні бути одруженими між собою, оскільки вони вважаються духовними братом та сестрою. Все інше є досить індивідуальним.

Багато людей думає, що не можна брати за хрещених батьків тих, хто був розлучений чи наразі перебуває в цьому статусі. Але це не є визначальним фактором, каже Олександр Дедюхін.

– Чи можна розлучених брати за хрещених? Так, це не є чинником, який не дає змоги людині добре виконувати свою роль та наставляти дитину, це абсолютно індивідуально, – вважає священник УПЦ.

Але тут треба дивитися на причину розпаду родини. Якщо це було насилля, асоціальна поведінка, що проявлялася у зловживанні алкоголем чи наркотичними речовинами, або зрада – то краще задуматися та проаналізувати, чи усвідомила людина свої помилки та чи змогла виправитися.

– Краще брати духовно сильних людей, в житті яких, можливо, і сталася трагедія, але вони її перебороли, ніж людей, які навіть прості проблеми вирішити не здатні, – говорить священник УПЦ.

Чи можна брати за хрещеного свого кума

За словами Олександра Дедюхіна, це є навіть кращим варіантом. Але це, знову ж таки, повинна бути віруюча людина.

– Родина – це насправді не таке вже й велике коло осіб. І тут нема мети розширювати кількість кумів в якійсь арифметичній прогресії, важливо будувати близькі стосунки між людьми, – говорить він.

Як хрещеним батькам підготуватися до дійства

Звісно, обрані люди повинні духовно підготуватися до хрещення дитини. В ідеалі вони мають пройти катехізаторські курси при церкві. Але, на жаль, за словами священника УПЦ, зараз їх рідко проводять.

Тож якщо такої можливості немає, перед хрещенням дитини варто сходити до сповіді та до причастя. Це потрібно зробити напередодні дійства, за тиждень-два.

До речі, раніше Факти ICTV писали, .

Теги за темою
Свята УПЦ
Джерело матеріала
loader
loader