![Вийшла нова частина освітнього проєкту «Діалоги про війну»](https://thumbor.my.ua/MFvVgbBZynhlVIxuGgYhxlP2CHE=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F8ab07760cb5eb4f0dd01126353472fda.jpg)
Вийшла нова частина освітнього проєкту «Діалоги про війну»
Про мету та перспективи проєкту на презентації в Медіацентрі Україна - Укрінформ розповів керівник державного підприємства «Центр захисту інформаційного простору України» Максим Удовиченко.
«Ми представляємо вже четверту частину нашого проєкту «Діалоги про війну». І маю надію, що наступного року також будемо розвивати цей проєкт, тому що досвід цього року, кількість презентацій проєкту у навчальних закладах в багатьох областях України, показує, що діти реагують і емоційно, і дуже великий попит у них щодо цієї інформації. Маю надію, що найближчим часом ми разом з МОН запровадимо цей проєкт в освітню програму, щоб всі діти мали доступ до цієї інформації», - сказав Удовиченко.
Як розповів на презентації, керівник проєкту, Герой України Володимир Жемчугов, під час спілкування з освітянами, він часто чув скарги на те, що для патріотично-виховної роботи не вистачає методичних матеріалів, їх доводиться шукати в інтернеті, що не завжди дає потрібний результат. Також, як наголосив Жемчугов, показовим є те, що на нещодавно окупованих Росією українських територіях колективи деяких шкіл переходили на бік ворога, їздили на так зване підвищення кваліфікації та отримували методички для роботи з дітьми.
Він додав: попередні три серії «Діалогів про війну», які охоплюють період російської агресії з 2014 року, вчителі можуть використовуватися як методичний матеріал для патріотично-виховної роботи. Проте, за його словами, постало питання про необхідність доповнити ці матеріали подіями 2022 року, повномасштабної агресії.
«МКІП нещодавно впровадило матеріали з медіаграмотності, в форматі всеукраїнських онлайн-уроків. І оскільки результат був позитивний, ми хочемо скористатися цим досвідом, і у наступному році впровадити цей проєкт онлайн разом з МОН, зробити онлайн-уроки для вчителів, щоб вони отримали ці методичні матеріали , отримали відеоконтент і могли робити свої уроки на їх основі», - сказав Жемчугов.
![Вийшла нова частина освітнього проєкту «Діалоги про війну» - Фото 1](https://thumbor.my.ua/yFVdjbva_zdbXpMrbme8PhYfDFU=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fdac36bed46fe7ddf0d35b0995dbe1032.jpg)
Як розповіла на презентації завідувачка сектору методичної роботи Українського інституту національної пам’яті, співавторка сценарію, координаторка проєкту Ганна Байкєніч, перші відео проєкту присвячено поясненню що таке взагалі війна як явище, друге - про те, чому Росія весь час прагне захопити Україну. Третє - про початок вторгнення Росії в Україну, про події 2014 року.
Матеріали проєкту розраховані на 5-11 класи, героями проєкту стали учасники, ветерани російсько-української війни, які в формі діалогу з молоддю розповідають, чому і як відбулася російська агресія, яку мету ставить перед собою ворог.
«Оскільки це комплексний проєкт, ми будемо надалі працювати з Міністерством освіти та науки для повноцінного повноцінно поширення цих матеріалів закладам освіти», - сказала Байкєніч.
![Вийшла нова частина освітнього проєкту «Діалоги про війну» - Фото 2](https://thumbor.my.ua/anoCS9rdv5IjirYe2EpTBWikolk=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F9338f049ee7f8cccfda48c79c0bfb478.jpg)
За її словами, вже відбулося понад 30 презентацій цього проєкту по всій Україні, така робота триватиме і надалі.
Наразі відео є в доступі на YouTube-каналі Інституту національної памʼяті.
Як повідомлялося, освітній проєкт «Діалоги про війну», підготовлений Українським інститутом національної пам’яті та реалізований з ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики та Героя України Володимира Жемчугова. Презентація перших трьох частин відеопроєкту «Діалоги по війну» відбулася в серпні 2022 року.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)