Орбан назвав війну в Україні “військовою операцією” та висунув умови ЄС щодо підтримки України
Орбан назвав війну в Україні “військовою операцією” та висунув умови ЄС щодо підтримки України

Орбан назвав війну в Україні “військовою операцією” та висунув умови ЄС щодо підтримки України

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан засумнівався в тому, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну, що призвело до сотень тисяч жертв, слід називати “війною”.

Про це Орбан сказав журналістам на щорічній пресконференції в Будапешті.

– Це військова операція. Між двома країнами не було оголошення війни. Коли Росія оголосить війну, тоді й буде війна, – сказав він, використовуючи термінологію президента Росії Володимира Путіна.

Bloomberg зазначає, що Орбан залишається ображеним союзниками Угорщини по Європейському союзу і НАТО через те, що підтримує тісні відносини з Росією і намагається підірвати підтримку України, зокрема закликаючи скасувати економічні санкції проти Москви.

Зараз дивляться

Перед цим, у жовтні 2023 року, в Пекіні, Орбан зустрічався з Путіним, ставши першим лідером ЄС, який зробив це після того, як був виданий міжнародний ордер на арешт російського президента за викрадення українських дітей з території України.

На тій зустрічі з Путіним він також назвав російське вторгнення “військовою операцією”, хоча в четвер у Будапешті він сказав журналістам, що готовий використовувати слово “війна”, зокрема і в розмові з російським президентом під час їхньої наступної зустрічі.

– Ми повинні радіти, що не оголошено війну, тому що тоді в Росії почнеться загальна мобілізація. Я нікому цього не бажаю, – сказав Орбан.

Зустріч Орбана із Зеленським

Крім того, під час прес-конференції Орбан заявив, що прийняв запрошення на зустріч із президентом України Володимиром Зеленським.

Лідер угорських націоналістів заявив, що він прийняв запрошення українського президента провести двосторонню зустріч у певний момент у майбутньому.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Як зазначає Sky News, якщо зустріч відбудеться, то це буде перша офіційна двостороння зустріч між двома лідерами з початку війни.

За словами Орбана, Зеленський зробив відповідну пропозицію на початку цього місяця і запропонував “провести переговори”.

– Я сказав йому, що буду в його розпорядженні. Нам потрібно тільки прояснити одне питання: про що? – сказав він.

Орбан стверджував, що український президент хотів обговорити заявку України на вступ до ЄС – крок, проти якого Угорщина виступає категорично проти.

Блокування допомоги Україні

Минулого тижня Орбан заблокував пакет фінансової допомоги Україні в розмірі €50 млрд, ставши єдиним із 27 лідерів урядів ЄС, хто зробив це.

Водночас під час пресконференції прем’єр Угорщини заявив, що твердо стоятиме на своєму, блокуючи фінансовий пакет ЄС для України, заявивши, що його не переконають ні пропозиції грошей, ні погрози з боку лідерів країн-членів ЄС на екстреному саміті наступного року.

За його словами, він наполягатиме на виконанні Євросоюзом чотирьох умов, якщо лідери ЄС захочуть продовжити фінансування України на запланованому саміті на початку наступного року.

До списку умов від Орбана увійшли вимоги:

  • щоб пакет фінансування був скромним за розміром;
  • не входив до загального бюджету ЄС;
  • був розрахований на один рік, а не на чотири;
  • і був розроблений таким чином, щоб звільнити Угорщину від будь-яких нових спільних запозичень ЄС.

– Заздалегідь брати на себе зобов’язання надати Україні €50 млрд на чотири роки з бюджету ЄС, у якого немає грошей для фінансування цього, що змушує до нових запозичень, – це погане рішення. Натомість ми повинні прийняти хороше рішення, – сказав Орбан.

ЄС намагається розробити способи, за допомогою яких 26 країн-членів зможуть підтримати Україну на двосторонній основі, якщо Угорщина не захоче в цьому брати участь.

Орбан натякнув, що це буде єдиним виходом на надзвичайному саміті, який відбудеться 1 лютого, додавши, що він не боїться, що лідери ЄС вживуть заходів у відповідь, пригрозивши призупинити право Угорщини на голосування.

– У договорі ЄС чітко сказано, що таку процедуру може бути запущено тільки в разі тривалого порушення верховенства закону. Але Європейська комісія щойно заявила… що наша система правосуддя в порядку. Мене це не турбує, – сказав він.

Він також заявив, що погодився дозволити ЄС почати переговори про вступ з Україною тільки тому, що на саміті глави держав нагадали йому, що в Угорщини є десятки майбутніх можливостей заблокувати шлях України до членства.

Теги за темою
Володимир Зеленський Володимир Путін Євросоюз Угорщина
Джерело матеріала
loader