Художній фільм Дмитра Мойсеєва «Сірі бджоли» візьме участь в основному конкурсі Роттердамського міжнародного кінофестивалю
Художній фільм Дмитра Мойсеєва «Сірі бджоли» візьме участь в основному конкурсі Роттердамського міжнародного кінофестивалю

Художній фільм Дмитра Мойсеєва «Сірі бджоли» візьме участь в основному конкурсі Роттердамського міжнародного кінофестивалю

Картина, знята за однойменним романом Андрія Куркова, розповідає про двох мешканців «сірої зони» на сході України.

Художній фільм режисера Дмитра Мойсеєва «Сірі бджоли» відібрали до конкурсної програми 53-го Роттердамського міжнародного кінофестивалю, де і відбудеться світова прем’єра стрічки. Про це повідомило Державне агентство України з питань кіно.

Картина змагатиметься за приз в основному конкурсі фестивалю — Tiger сompetition.

Фільм «Сірі бджоли», знятий за однойменним романом письменника Андрія Куркова, розповідає про двох мешканців «сірої зони» на сході України — невеликого села, довкола якого вирує війна. Двоє сусідів-пенсіонерів ведуть скромний побут, іноді спілкуються і загалом намагаються облаштувати проживання в небезпечній місцині. Звичний уклад їхнього життя руйнується, коли у селі з’являється російський снайпер…

Головні ролі у фільмі зіграли Віктор Жданов («Вулкан», «Додому», «Номери», «Спіймати Кайдаша») та Володимир Ямненко («Дике поле», «Сніг», «Нюхач»).

Режисер та автор сценарію — Дмитро Мойсеєв, оператор — Вадим Ільков, художник-постановник — Владлен Одуденко, художник по костюмам — Володимир Кузнецов, художниця по гриму — Тетяна Татаренко. Кастинг-директорка — Ольга Клименко. Продюсерка — Іванна Дядюра. Виробництво — «Ідас Інтернешнл Філм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Як повідомляло Держкіно, зйомки картини розпочались у Луганській області незадовго до початку повномасштабного вторгнення Росії.

Роман «Сірі бджоли» Андрія Куркова вийшов російською у 2018 році у видавництві «Фоліо», а пізніше українською його переклала Катерина Ісаєнко.

Роман увійшов до списку найкращих книг 2022 року за версією американського тижневика The New Yorker. У перекладі англійською Бориса Дралюка книга стала переможцем американської Національної премії гуртка книжкових критиків (National Book Critics Circle Award). Крім цього, роман здобув перемогу у номінації «Романи» Квебекської премії книготорговців та був виданий в Італії, де в 2022-му здобув Премію Медічі за найкращий закордонний твір.

У грудні 2019 року в столичному «Театрі на Подолі» відбулась прем'єра вистави за книгою Куркова.

Роттердамський міжнародний кінофестиваль проходить щорічно, фестивальними локаціями стають різні кінотеатри міста. Вперше його провели у червні 1972 року. Вважається одним із найвідоміших та найавторитетніших європейських кінофестивалів. Також цей фестиваль має репутацію конкурсу новаторських фільмів.

Як повідомляв «Детектор медіа» раніше, минулого року фільм українського режисера Філіпа Сотниченка «Ля Палісіада» брав участь в основному конкурсі фестивалю та отримав приз Міжнародної федерації кінокритиків.

«Ля Палісіада» став першим українським фільмом, що потрапив до головного конкурсу Роттердамського кінофестивалю з 2008 року, коли Україну представляв фільм Ігоря Подольчака «Меніни».

53-ий Роттердамський кінофестиваль пройде з 25 січня по 4 лютого 2024 року.

Фото: кадр із фільму «Сірі бджоли»

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Кіно українське кіно
Джерело матеріала
loader
loader