Ірландська бюджетна авіакомпанія Ryanair перед гарячим сезоном зимових відпусток випустила нагадування для мандрівників. У ньому виписали різдвяні предмети, через які у клієнтів перевізника можуть бути проблеми.
Заборонені різдвяні предмети
Через початок щорічного зимового потоку пасажирів в аеропортах, зростає завантаженість і поспіх. Тому пасажирів вирішили заздалегідь підготувати до того, що можна провозити на борту, а що ні.
У поспіху, пляшки з віскі та парфумерія будуть викидатися, а подарунки в святковому пакуванні конфіскують співробітники служби безпеки аеропорту. Щороку одна і та ж історія. Маючи це на увазі, ми склали зручний список того, що можна і що не можна брати, щоб без проблем пройти через службу безпеки аеропортів на Різдво,
– йдеться в зверненні авіакомпанії.
Що не можна брати в літак на Різдво:
Перш за все, варто подбати про цінні речі. Не слід класти в зареєстрований багаж коштовні годинники, дорогі гаджети, готівку або цінні фотографії. Якщо ці речі будуть пошкоджені або втрачені, ви не зможете отримати за них компенсацію. Цінні речі краще брати в ручну поклажу.
Категорично заборонено брати іграшки, схожі на зброю – іграшкові пістолети, гранати, дротики та спортивні битки.
Хлопавки, феєрверки та бенгальські вогні вважаються вибухонебезпечними та легкозаймистими предметами. Тому їх не можна брати на борт літака, а краще придбати вже після перельоту.
Подарунки у святковому пакуванні. Такі "загадкові" пакунки швидше за все відкриють на контролі, щоб перевірити, чи вони безпечні. Краще брати подарунковий папір із собою окремо і упаковувати подарунки вже згодом.
Пам'ятайте, що є обмеження щодо рідин. Алкоголь та косметика є досить популярними подарунками, але до ручної поклажі можна брати рідини сумарним об'ємом не більше 100 мілілітрів. Тому заборонено проносити: воду, алкоголь, сиропи, креми, масла, парфуми, спреї та різдвяні прикраси з рідиною (наприклад, снігові кулі).
Рідини в будь-якому об'ємі можна перевозити у зареєстрованому багажі. Також дозволено брати ті, які куплені перед вильотом в Duty Free.
Крихкі подарунки. Скляні та керамічні предмети краще надійно загорнути в пухирчасту плівку та упакувати в зареєстровану валізу.
Запаковані пакунки перевірятиме служба безпеки аеропорту / Фото Pexels
Правило "тришарового пакування", щоб все вмістилось у валізу
Спакувати всі різдвяні подарунки у багаж допоможе чарівне правило "тришарового пакування".Експерти з подорожей Wild Packs розказали про свою систему збору валізи. Цей лайфхак допоможе компактно розмістити речі, щоб у сумку вмістилося більше.
- Нижній шар: взуття, косметичка та електроніка. Взуття варто покласти на дно валізи, ближче до коліс.
- Середній шар: джинси, светри, футболки, аксесуари та білизна. Згортання одягу в "рулони" значно оптимізує простір та захищає речі від появи складок. Шкарпетками та білизною заповнюйте порожні місця і прогалини у вашій валізі.
- Верхній шар: костюми, сукні, куртки, рушники, гелі та рідини. Одяг, який потрібно складати ретельно, розмістіть у верхній частині сумки. А щоб рідини не розлились на речі, складіть їх в окремий водонепроникний пакет.