Апеляція ВАКС залишила в силі вирок ексглаві МінТОТ Гримчаку
Апеляція ВАКС залишила в силі вирок ексглаві МінТОТ Гримчаку

Апеляція ВАКС залишила в силі вирок ексглаві МінТОТ Гримчаку

Апеляція ВАКС залишила в силі вирок ексглаві МінТОТ Гримчаку

Рішення суду можна оскаржити в касаційному порядку.

Апеляційна палата ВАКС залишила без змін вирок колишньому заступнику міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрію Гримчаку, повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі. У червні 2022 року він отримав 10 років позбавлення волі за численні хабарі.

«Суд апеляційної інстанції, заслухавши доводи сторін, підтримав позицію прокурора САП та відмовив у задоволенні апеляційної скарги сторони захисту. Таким чином, суд залишив без змін вирок ВАКС, яким колишнього заступника міністра засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна», – зазначили в САП.

Ухвала суду набирає чинності з моменту її оголошення.  Це рішення Апеляційної палати ВАКС можна оскаржити в касаційному порядку до Верховного Суду протягом трьох місяців.

14 серпня 2020 року НАБУ і СБУ повідомили про затримання Юрія Гримчака та його помічника за підозрою у вимаганні 1,1 млн доларів хабара. За даними слідства, затримані обіцяли за гроші вплинути на рішення інших високопосадовців. Разом із Гримчаком було затримано брата його дружини Ігоря Овдієнка. Згідно з офіційною заявою, заступника міністра та його «помічника» взяли на гарячому під час отримання першої частини хабара в розмірі 480 тисяч доларів. Обом інкримінують шахрайство в особливо великих розмірах.

Тоді Telegram-канал The Newsroom повідомляв, що йдеться про лобіювання інтересів забудовників та «вплив» на суддів Верховного суду. Зокрема, про отримання дозволу на будівництво кафе і комплексу в буферній зоні Печерської лаври на Набережному шосе. За даними журналіста Юрія Бутусова, затриманий мав вихід на голову Управління охорони культурної спадщини та заповідників Міністерства культури Олександра Єпіфанова.

У червні 2022 року суд визнав ексчиновника винним за статтями Кримінального кодексу України, ч. 4 ст. 190 (шахрайство), та за ч. 4, 5 ст. 369 (підбурювання до закінченого замаху на надання неправомірної вигоди посадовим особам, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище).

Джерело матеріала
loader