Новий рекорд: Нацбанк встановив офіційний курс долара на історичному рівні
Новий рекорд: Нацбанк встановив офіційний курс долара на історичному рівні

Новий рекорд: Нацбанк встановив офіційний курс долара на історичному рівні

В Україні встановлено новий рекорд офіційного курсу долара. Станом на 19 грудня, Нацбанк визначив його на рівні 37,19 грн, що одразу на 17 коп. перевищує попередній максимальний показник. Який, до того ж, було встановлено менше, ніж тиждень тому – 14 грудня. Втім, хвилюватися з цього приводу не варто, адже прогнозний курс, "записаний" урядом у бюджеті-2023, становить 42,2 грн/долар. А до до кінця цього року він очікувався взагалі на рівні 45,8 грн.

Про підвищення курсу повідомили у самому регуляторі. Таким чином, з початку грудня офіційний курс зріс одразу на 84 коп. – 1 числа він становив 36,35 грн.

На 19 грудня Нацбанк встановив офіційний курс долара на рівні 37,19 грн.

Як змінювався офіційний курс

При цьому лише наприкінці осені Нацбанк опускав офіційну вартість долара до мінімального значення після скасування фіксованого курсу. На 24 листопада регулятор встановлював її на рівні 36,01 грн.

Загалом же після скасування фіксованого курсу на початку жовтня офіційна вартість американської валюти зросла аж на 63 коп. При цьому понад рік вона становила 36,56 грн.

В Україні встановлено новий рекорд офіційного курсу долара

Що кажуть у Нацбанку

Раніше глава НБУ Андрій Пишний пов'язував зростання курсу долара на міжбанку протягом останніх тижнів з фактором сезонності. А також зростанням потреб у валюті для закупівель імпорту, що відкладалися протягом року.

"Наразі ми є свідками вже звичного довоєнного для нас процесу, коли сезонність чи потреба у валюті зростає. Адже відбувається засвоєння тих витрат, які протягом року, можливо, накопичувалися, і як зазвичай, не встигали їх реалізувати", – ссказав він.

При цьому голова Нацбанку зазначив: це – "звичний нормальний процес". До якого, до того ж, НБУ сам прагнув, переходячи до керованої гнучкості курсу.

Надходження валюти до країни знизилося

Водночас, аналітики нагадують, що повномасштабна війна значно вплинула на валютний ринок країни. Зокрема:

  • надходження у країну валюти від експорту значно зменшились;
  • Потреби в імпорті залишаються високими.

"На цьому фоні в Україну надходять великі обсяги міжнародної фінансової допомоги, які практично компенсують торговий дисбаланс. А також дозволяють підтримувати на високому рівні наші міжнародні резерви", – зазначають вони.

При цьому наголошується: на валютний ринок такі надходження потрапляють через інтервенції НБУ. Таким чином, фактично "регулятор компенсує частину пропозиції валюти, яку до війни могли б генерувати експортери".

НБУ поки не давав підстав сумніватися у своїх діях

Втім, поки регулятор не давав підстав сумніватися у своїх діях щодо курсу. Так, повідомив нардеп від "Слуги народу" Данило Гетманцев, через місяць після скасування фіксованої вартості американської валюти:

  • середньозважений курс на готівковому ринку за жовтень зміцнився;
  • порівняно з вереснем-2023, гривня також зміцнилася.

Як повідомляв OBOZ.UA, за вихідні ж українські банки помітно змінили курс готівкового долара, насамперед, в купівлі. Опівдні понеділка, 18 грудня, вони виставили його на середньому рівні 37,1/37,6 грн (купівля/продаж), що одразу на 12 коп. нижче в купівлі, ніж увечері п'ятниці 15 грудня, та на 5 коп. – в продажу.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader