Науковці, що спеціалізуються на дослідженнях імунної системи, застерігають: Covid-19 і далі відкриває дорогу серйозним інфекціям у нашому організмі, що можуть бути гіршими, ніж раніше, і вкладати нас у ліжко надовго.
Боротьба між вірусом та імунітетом
За словами експертів, після того, як ми зазнали впливу Covid-19, подальший перебіг подій вирішується боротьбою між вірусом і захисною системою нашого організму. І на цій первинній стадії вирішується і те, скільки місця в ньому завоює вірус, і наскільки серйозними будуть наслідки.
Як зазначила імунологиня з Університету Единбурга, на шальках терезів – імунітет, що слабшає, і вірус, що розвивається. За її словами, зараз рівень антитіл до Covid-19, мабуть, на такому самому низькому рівні, як це було до вакцинації: вища доза вірусу долає систему захисту і спричиняє серйозніші наслідки.
Захворіє багато хто
Як вважає професор з лондонського Імперського коледжу, цьогоріч у Британії дуже мало людей дістало щеплення проти Covid-19, а тому багато хто зіткнеться з доволі гидкою хворобою, яка підкосить їх на кілька днів або навіть тижнів.
Вчений також припускає, що в разі, якщо ви не підхоплювали Covid-19 протягом року, є висока ймовірність, що ви у вразливій категорії, з урахуванням того, що багато людей мають слабкий імунітет до штаму Омікрон і його варіантів.
На захисті — Т-клітини
За словами професора Оупеншоу, в нашій імунній системі є ще так звані Т-клітини, які “натреновані” попередніми щепленнями та інфекціями і починають діяти, щойно вірус потрапить в організм.
– Т-клітини не допустять, щоб ви захворіли критично, але в цьому процесі ліквідації вірусу є “супутні втрати” – ви відчуєте себе кепсько, – пояснює професор Райлі.
Тож лихоманка, болі в м’язах є наслідками того, що Т-клітини нашого організму позбавляються коронавірусної інфекції.
Вибудувати надійний імунітет
Що ж до розмов про те, що з часом Covid-19 стане помірною нешкідливою інфекцією, то, за словами вчених, є ще чотири людські коронавіруси, споріднені з Covid-19, які мають ті самі симптоми застуди.
Одна з причин того, чому зараз вони досить “м’які”, це те, що ми часто підхоплюємо їх у дитинстві, а потім ще кілька разів протягом життя.
З Covid-19 це все ще не так, каже професор Оупеншоу. Але з повторними інфекціями ми, нарешті, вибудуємо природний імунітет. Але чи означає це, що на шляху до цього імунітету деяким із нас доведеться пережити досить неприємну зиму? “Боюся, що так”, – відповідає вчений.