На Місяці хочуть встановити велетенські маяки, щоб вказували шлях майбутнім астронавтам
На Місяці хочуть встановити велетенські маяки, щоб вказували шлях майбутнім астронавтам

На Місяці хочуть встановити велетенські маяки, щоб вказували шлях майбутнім астронавтам

Складною інженерною мовою – це Lunar Utility Navigation with Advanced Remote Sensing and Autonomous Beaming for Energy Redistribution, або LUNARSABER. У перекладі це "Місячна утилітарна навігація з вдосконаленим дистанційним зондуванням і автономним променем для перерозподілу енергії".

Маяк на Місяці – цікава ідея, яка усуне чимало проблем

Ідея належить компанії Honeybee Robotics, яка розробила концепцію в рамках 10-річної ініціативи Агентства передових оборонних дослідницьких проєктів "Місячна архітектура" (LunA-10).

  • Ця енергетична вежа у 100 метрів заввишки, увінчана сонячними панелями та інтегрована в єдину інфраструктуру зі зберігання і передачі енергії, зв'язку, освітлення, а також позиціювання, навігації, хронометражу і спостереження.
  • LUNARSABER можна буде масштабувати до 200 метрів над місячним ландшафтом, щоб збільшити радіус дії та щоб маяк постійно перебував над місячним горизонтом і завжди бачив Сонце.

Мовиться про розташування маяка чи маяків на південному полюсі Місяця (скажімо, на краях кратерів), де сонячні панелі здатні генерувати енергію стабільніше та забезпечувати освітленість до 95% протягом місячного року.

Місяць
Високо над поверхнею Місяця, LUNARSABER увінчаний сонячними панелями / Зображення Honeybee Robotics

Утім, постійного освітлення недостатньо для майбутніх астронавтів. Потрібен стабільний зв'язок зі Землею, щоб підтримувати роботу місяцеходів, робототехнічних систем та іншого обладнання. Ці потреби також може забезпечити LUNARSABER. У компанії-розробниці переконані, що він закладе основу для процвітання місячної економіки.

Місяць
LUNARSABER може надавати послуги численним місячним об'єктам, зокрема зв'язок чи електроенергію / Зображення Honeybee Robotics

До слова, Honeybee Robotics геть не новачок у проєктуванні обладнання для інших світів.

  • Зараз компанія розробляє RedWater – гірничодобувну роботизовану систему, призначену для буріння на поверхні Марса і розтоплення чи видобування води.
  • А раніше її інструмент для абразивного руйнування гірських порід (RAT) використали на марсоходах НАСА Spirit та Opportunity, які сіли на Червону планету в січні 2004.
  • Також пристрій для збору крижаного ґрунту – "Совок Фенікса" – застосували під час місії NASA Mars Phoenix Lander 2008 року.
  • Обладнання Honeybee Robotics встановлено й на двох діючих марсоходах НАСА – Curiosity і Perseverance.
Теги за темою
NASA
Джерело матеріала
loader
loader