До Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом ЮНЕСКО, внесено ще п'ять об’єктів культурної спадщини України
До Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом ЮНЕСКО, внесено ще п'ять об’єктів культурної спадщини України

До Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом ЮНЕСКО, внесено ще п'ять об’єктів культурної спадщини України

Охоронний список ЮНЕСКО доповнили пам’ятки культурної спадщини в Одесі, Чернігові, Львівській та Закарпатській областях.

Комітет ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту  затвердив рішення внести ще п’ять об’єктів культурної спадщини України до Міжнародного переліку культурних цінностей, які перебувають під тимчасовим посиленим захистом. Про це повідомили у Міністерства культури та інформаційної політики

У МКІП інформують, що йдеться про пам’ятки культурної спадщини, розташовані в Одесі, Чернігові, Львівській та Закарпатській областях, а саме:

  • дерев’яні церкви Карпатського регіону: церква Архангела Михаїла, Ужок, Закарпатська обл.;
  • дерев’яні церкви Карпатського регіону: дерев’яна церква Св. Юра, Дрогобич, Львівська обл.;
  • будівля Одеського національного академічного театру опери та балету;
  • будівля Одеської обласної філармонії імені Давида Ойстраха;
  • Спасо-Преображенський собор міста Чернігів.

Заступниця міністра культури та інформполітики Анастасія Бондар, яка долучилася до засідання Комітету онлайн, презентувала перелік обʼєктів, які подала Україна, і повідомила про значні втрати культурної інфраструктури та об’єктів культурної спадщини внаслідок російської агресії. Вона наголосила, що розширення переліку об’єктів під посиленим захистом відбувається саме через цю агресію. 

«З початку повномасштабного вторгнення Росія запустила понад 10 000 ракет та безпілотників на Україну. В результаті цього в Україні пошкоджено чи зруйновано понад 1700 об’єктів культурної інфраструктури та більше 870 пам’яток культурної спадщини», — сказала Бондар. 

  • Читайте також: Під «блакитним щитом» і в списку ЮНЕСКО. Як намагаються захистити пам’ятки культури в умовах війни

Завідувачка сектору МКІП з моніторингу ситуації на тимчасово окупованих територіях Ліна Дорошенко, яка взяла безпосередню участь у засіданні Комітету із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту, повідомила, що на сьогодні вже 25 об’єктів культурної спадщини України користуються найвищим рівнем захисту від військових атак та загроз. Вона зауважила, що таке рішення підвищить безпеку об’єктів під час війни, потенційно дозволяючи компетентним органам усіх 88 держав-учасниць Другого протоколу 1999 року переслідувати або екстрадувати ймовірних правопорушників.   

Дорошенко також наголосила, що, виступивши з ініціативою включення об’єктів культурної спадщини під посилений захист, Україна виконала важливий крок у реалізації своїх зобов’язань з імплементації положень Гаазької конвенції 1954 року та протоколів до неї. Надання об’єктам культурної спадщини України посиленого захисту стало прецедентом у практиці застосування Другого протоколу як процедури, що була вперше застосована не в мирний, а у воєнний час. 

Пресслужба міністерства також нагадала що 7 вересня ЮНЕСКО внесло 20 об’єктів культурної спадщини України до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом. 

Фото: дерев’яна церква Св. Юра, Дрогобич / з відкритих джерел

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
російська агресія
Джерело матеріала
loader
loader