Міжнародна асоціація документального кіно відзначила нагородою фільм «Звідки куди» про евакуацію українців з прифронтових територій
Міжнародна асоціація документального кіно відзначила нагородою фільм «Звідки куди» про евакуацію українців з прифронтових територій

Міжнародна асоціація документального кіно відзначила нагородою фільм «Звідки куди» про евакуацію українців з прифронтових територій

Режисер картини, поляк Мачек Хамела, особисто долучився до евакуації українців на початку повномасштабного російського вторгнення.

Документальний фільм «Звідки куди» (In the Rearview) польського режисера Мачека Хамели про евакуацію українців з прифронтових територій на початку повномасштабного вторгнення РФ отримав нагороду Pare Lorentz award від Міжнародної асоціації документального кіно. Про це команда стрічки повідомила «Детектор медіа» пресрелізом.

«12 грудня відбулась урочиста церемонія нагородження щорічною премією Міжнародної асоціації документального кіно. Документальний фільм “Звідки куди” отримав одну з нагород — “Pare Lorentz award”, яка надається документальним фільмам, що відповідають духу фільмів режисера Паре Лоренца, на честь якого у 2011 році було засновано фонд. Зазвичай цю нагороду здобувають стрічки, в яких проведено об’єктивне дослідження, творчо розказано історію, є видатна музична композиція та майстерна режисура, монтаж та операторська робота», — йдеться у пресрелізі.

Команда стрічки додала, що продовжує нагадувати за кордоном про російську агресію проти Україні. Зокрема, цими днями покази «Звідки куди» відбулися у Нью-Йорку, Лос-Анджелесі та Чикаго. Режисер фільму Мачек Хамела був присутній на цих показах. Під час спілкування із глядачами він розповів про гуманітарні потреби українців та закликав продовжувати підтримку України.

«Звідки куди» — це повнометражний документальний фільм, створений у копродукції Польщі, Франції та України. З українського боку до виробництва картини долучилась кінокомпанія 435 FILMS, яку заснувала кінопродюсерка Анна Паленчук.

Стрічка пропонує збірний образ українських переселенців: дітей, жінок, літніх людей та чоловіків, які після вторгнення Росії змушені були залишити свої домівки і їхати в невідоме майбутнє. 

Події картини відбуваються в евакуаційному бусику. Бортова камера здебільшого спрямована на пасажирів фургона, що сидять на задньому сидінні, фіксуючи їхні стан, коли вони їдуть далі від бойових дій, залишаючи позаду своїх синів, чоловіків і домівки.

Режисер фільму Мачек Хамела особисто займався евакуацією українців. У якийсь момент у своєму мікроавтобусі він встановив камеру і записував розмови з людьми, яких евакуює. За пів року Мачек вивіз в евакуацію 400 людей, частина з яких стали героями його стрічки. 

Світова прем’єра «Звідки куди» відбулась у травні цього року на Каннському кінофестивалі. Картина має успішну фестивальну історію: 19 нагород та 9 номінацій. Зокрема, фільм брав участь у цьогорічному Одеському міжнародному кінофестивалі і здобув там нагороду в номінації «Найкращий документальний фільм». На рахунку «Звідки куди» також дві нагороди Варшавського міжнародного кінофестивалю Planete Doc Review, зокрема за найкращий польський фільм, а також відзнака від Шеффілдського міжнародного фестивалю документальних фільмів.

У серпні 2023 року «Звідки куди» був внесений до селекційного списку фільмів, які претендують на премію Європейської кіноакадемії в категорії «Найкращий документальний фільм» (разом з ним до списку ввійшли ще два українських фільми — «Батьківщина» режисерів Ханни Бадзяки та Александера Міхалковіча (Швеція, Норвегія, Україна), а також «Ми не згаснемо» режисерки Аліси Коваленко (Україна, Польща, Франція)).   

На початку грудня стало відомо, що фільми «Звідки куди» та «Літургія протитанкових перешкод» Дмитра Сухолиткого-Собчука отримали номінації на премію Міжнародної асоціації документального кіно.

Докладніше про фільм «Звідки куди» можна прочитати на «Детекторі медіа» в рецензії Дмитра Десятерика.

Фото надала команда фільму «Звідки куди»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Кіно українське кіно
Джерело матеріала
loader
loader