Про це повідомив голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков у коментарі Укрінформу.
«Під час розробки нашою командою законопроєкту про доброчесне лобіювання було проведено низку громадських обговорень, щоб почути думки та пропозиції суспільства», - сказав він.
За словами Новікова, перші пропозиції громадськості щодо законопроєкту стосувалися того, щоб розділити поняття лобіювання і адвокації, що й було зроблено. Були також пропозиції взагалі прибрати адвокацію з тексту документа, але це рішення має ухвалювати парламент.
Як пояснив голова НАЗК, різниця між лобіюванням та адвокацією полягає в тому, що «лобіювання здійснюється в приватних інтересах певних замовників, своєю чергою адвокація - в інтересах суспільних».
За його словами, лобіювання здійснюється з метою отримання прибутку, а також мають бути укладені певні контракти між сторонами. Водночас адвокація не передбачає укладання такого контракту чи договору та не має на меті отримання прибутку.
«На жаль, ми не могли повністю врахувати пропозиції громадськості. Проте в документі ми передбачили, що оскільки громадські організації - наші союзники, реалізатори політики доброчесності та антикорупційної політики, то до них не будуть застосовуватися жодні заходи відповідальності», - наголосив Новіков.
Як повідомляв Укрінформ, у Верховній Раді зареєстрували проєкт закону «Про доброчесне лобіювання».