Американські слідчі можуть спробувати встановити відповідальність не лише окремих представників армії РФ, а їх вищих командирів.
Після оголошення підозри чотирьом особам, які воюють в Україні на боці армії РФ, через викрадення та катування громадянина США, Україна може більш переконливо говорити про російську практику затримання та утримання цивільних мешканців. Про це в коментарі Фокусу розповів адвокат, експерт Медійної ініціативи за права людини Андрій Яковлєв у матеріалі "Довічний термін. Мін'юст США вперше в історії висунув обвинувачення російським військовим".
"Фактично незалежний орган — Міністерство юстиції США може описати та встановити російську практику затримання цивільних під час окупації. Тоді відома нам практика буде підтверджуватися не тільки українськими інстанціями та правозахисними організаціями, а й судовою системою країни, якій довіряють у світі. Як наслідок — більше людей у демократичних країнах дізнаються про те, що відбувається на території України", — говорить Фокусу Яковлєв.
Також американські слідчі можуть спробувати встановити відповідальність не лише окремих представників армії РФ, а їх вищих командирів.
Нагадаємо, США підготували обвинувачення громадянам РФ на днях, повідомив генеральний прокурор та міністр юстиції США Меррік Гарланд. Йдеться про те, що під час окупації Херсонської області у селі Милове навесні 2022 року російські військові викрали громадянина США, тримали його десять днів, жорстоко катували. Причетними до цього епізоду вважають чотирьох представників армії Росії — Сурена Мкртчяна, Дмитра Будника, а також Валерія та Назара. Їх оголошено у міжнародний розшук. У разі доведення вини їм загрожує максимальне покарання — довічне ув'язнення.
Більше читайте в матеріалі Фокусу "Довічний термін. Мін'юст США вперше в історії висунув обвинувачення російським військовим".