Закриті станції та вестибюлі синьої гілки метрополітену Києва використовуватимуться як укриття під час повітряної тривоги. Йдеться про станції від Деміївської до Теремків, на яких з’явились значні течі, тріщини в колійному лотку і тюбінгах тунельної оправи.
Це рішення ухвалено під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Відповідним відомствам доручено провести додаткову перевірку безпеки таких укриттів.
Що сталося з синьою гілкою метро в Києві
Через фільтрацію ґрунтових вод і виносом породи в тунель на дільниці в межах Оболонсько – Теремківської лінії метрополітену Києва існує потенційна загроза виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру.
На сьогодні надзвичайна ситуація на шістьох станціях метро у Києві відсутня, але є загроза її виникнення, тому їх закрили для руху потягів. Зараз вживаються необхідні кроки для запобігання надзвичайних ситуацій.
Київська міська військова адміністрація повинна забезпечити організацію та перевезення населення дублюючими метрополітен маршрутами наземного транспорту між станціями Либідська – Теремки.
Пояснення Кличка
Мер Києва Віталій Кличко розповів, що загроза підтоплення власне станцій метро у Києві відсутня, оскільки ґрунтові води розташовані нижче відносно рівня станцій, що дасть можливість працювати як укриття у разі оголошення повітряної тривоги.
Київському метрополітену доручено провести необхідні обстеження, визначити причини виникнення аварійної ситуації та терміново виконати відновлювальні роботи.
Як буде організовано рух у Києві
Через закриття шістьох станцій метро у Києві виникла необхідність запровадити зміни в організації дорожнього руху як на цій ділянці, так і на найбільш завантажених відрізках доріг.
У Києві збираються збільшити пропускну здатність громадського транспорту, відрегулювати хронометраж перемикання сигналів світлофора, перенести для зручності зупинки громадського транспорту, змінити деякі дорожні знаки.
Зараз основне завдання, особливо починаючи з понеділка, нормалізувати рух та забезпечити контроль, щоб пасажири не відчували значний дискомфорт.
На сьогодні є проблема з транспортними засобами, які порушують правила та припарковані на розворотних кільцях на площі Либідській, а також з нелегальними перевізниками, транспортні засоби яких здійснюють відстій на зазначеній площі.