![Знеболює музика: вчені виявили, що улюблені мелодії зменшують інтенсивність болю](https://thumbor.my.ua/YwBZV9UDPPQPHfhud4q_IwYSbIg=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2Fb5dbcf109a2c5ad734bdd020cb0f1e79.jpg)
Знеболює музика: вчені виявили, що улюблені мелодії зменшують інтенсивність болю
Канадські дослідники довели, що музика може слугувати немедикаментозним методом для зменшення відчуття термічного болю у людей.
Знижена больова реакція – гіпоалгезія – виникає, коли переривається передача сигналів болю від його джерела до моменту, коли вони свідомо визнаються як біль.
Знеболює лише улюблена музика
Дослідники виявили, що прослуховування музики зменшує як інтенсивність болю, так і неприємні відчуття. Причому, такою властивістю наділена лише улюблена музика, яку вибирає сам пацієнт.
– Будь-яка інша музика, навіть досить розслаблююча, не показала такого ефекту, – каже Даріус Валевічіус, докторант Університету Монреаля.
Дослідження проводилося в Roy Pain Lab при Університеті Макгілла, результати були опубліковані в Frontiers in Pain Research .
Щоб перевірити, який тип музики є найбільш ефективним для зменшення болю, учасники експерименту отримували помірно болючі термічні стимули в ділянці внутрішньої частини передпліччя. Це наче гарячу чашку чаю притискають до шкіри.
Оце “припікання” супроводжували музичними уривками, кожний тривалістю приблизно сім хв.
У порівнянні з контрольними треками або тишею, прослуховування улюбленої музики значно зменшувало інтенсивність болю та неприємні відчуття в учасників.
– Ми виявили, що гіпоалгезію викликає не просто відволікання чи присутність звукового стимулу, а саме улюблена мелодія, — зазначив Валевічіус.
Найдієвіші – зворушливі мелодії
Враховуючи те, що учасники експерименту обирали різну музику. Хтось називав улюбленою енергійну, веселу мелодію. Інший – заспокійливу, зворушливу. І виявилося, що різні теми діяли на відчуття болю по-різному.
Найбільш дієвими були зворушливі або гірко-солодкі емоційні переживання.
Дослідники пояснили це тим, що від такої музики люди, зазвичай, отримують більш інтенсивне задоволення.
– Тоді виникає, так званий музичний озноб, який проявляється у вигляді поколювання або мурашок на шкірі, — сказав Валевічіус.
За словами вченого, це нейрофізіологічний процес, який ефективно блокує сигнали болю.
Дослідники погоджуються, що всі виявлені взаємозв’язки між музикою і відчуттям болю потребують ще додаткового вивчення.
Джерело:
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)