Сторінка про ChatGPT стала найпопулярнішою в англомовній Вікіпедії цього року
Фонд «Вікімедіа» оприлюднив перелік з 25 сторінок, які найактивніше переглядали у 2023 році в англомовному розділі «Вікіпедії». На першому місці — сторінка про віртуального чатбота ChatGPT від компанії OpenAI, яка зібрала за рік понад 49,4 млн переглядів.
Загалом цього року англомовна Вікіпедія отримала понад 84 мільярди переглядів.
У п'ятірці лідерів, окрім ChatGPT увійшли біографії людей, які померли у 2023 році (понад 42 млн переглядів), зокрема сторінку про актора Метью Перрі переглянули майже 16,5 млн разів, чемпіонат світу з крикету 2023 року — більш як 38 млн переглядів, індійська прем'єр-ліга — більше 32 млн переглядів та фільм «Оппенгеймер» — понад 28 млн переглядів.
Аудиторія Індії та Південно-Східної Азії мала великий вплив на список 2023 року, п'ята частина якого складається з медіа з цього регіону та самої Індії. Зараз в Індії налічується близько 4700 активних англомовних редакторів-волонтерів Вікіпедії, за цим показником країна поступається лише США та Великій Британії.
Хоча фільм «Барбі» зібрав у світовому прокаті понад 1,4 мільярда доларів, а «Оппенгеймер» — понад 950 мільйонів, останній отримав більший інтерес у Вікіпедії. Статтю про фільм «Барбі» переглянули 18 млн разів, а сторінку фільму про фізика Дж. Роберта Оппенгеймера — 25,6 млн разів.
До списку також потрапили сторінки Тейлор Свіфт — більш як 19 млн переглядів, Ілона Маска — понад 14 млн переглядів, та Ліонеля Мессі — більш як 16 млн переглядів, котрі є головними ньюзмейкерами у своїх галузях.
Дещо затьмарене новинами про війну в Газі російське вторгнення в Україну отримало близько 12,8 мільйона переглядів.
Останнім у списку опинився Ендрю Тейт, якого звинуватили у зґвалтуванні та торгівлі людьми в Румунії. Його сторінка отримала понад 12,7 мільйона переглядів.
Фото: Фонд «Вікімедіа»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.

