Єврокомісія підтримує збереження «транспортного безвізу» для України
Єврокомісія підтримує збереження «транспортного безвізу» для України

Єврокомісія підтримує збереження «транспортного безвізу» для України

Єврокомісія підтримує збереження «транспортного безвізу» для України

Відповідальність за дотримання угоди несуть місцеві уряди.

У Європейській комісії підтримують збереження Угоди про лібералізацію перевезень між Україною та ЄС. Водночас там наголосили, що умови, в яких водії опинилися через блокаду, є драматичними. Від цієї ситуації обидві сторони отримують збитки.

Про це сказала єврокомісарка з питань транспорту Адіна Велян, слова якої цитує «Суспільне».

«Пінг-понг між Україною та Єврокомісією – це несправедливо. Тим часом люди страждають, а наш зовнішній кордон ЄС стає заручником. Отже, ідея повернення до дозволів є неприйнятною», – наголосила Велян.

Посадовиця додала, що «твердо вирішила» захищати Угоду про лібералізацію перевезень між Україною та ЄС і продовжувати пояснювати її переваги як для європейського ринку, так і для України й Молдови.

Також Велян заявила, що за низьких температур та без належних санітарно-гігієнічних умов, становище водіїв вантажівок, заблокованих на кордоні, є драматичним.

«Ми не можемо ігнорувати неймовірні труднощі, які переживають водії, від яких залежить наша економіка. Втрати для ланцюгів постачання в ЄС, включаючи Польщу та Україну, є значними», – наголосила єврокомісарка.

Вона зауважила, що європейські служби спілкувалися з протестувальниками та владою обох країн, аби знайти прийнятні рішення в межах чинного законодавства. За словами Велян, Єврокомісія запропонувала список із 13 пунктів, які мають вирішити занепокоєння протестувальників.

«Ця угода погоджена Єврорадою, має чіткі рамки, обмежену лібералізацію, і якщо щось відбувається поза межами цієї угоди, то першочергова відповідальність за її вирішення лежить на національному органі влади», - підсумувала посадовиця.

Нагадаємо, за словами посла України в Польщі Василя Зварича, представники урядів знайшли певні точки дотику й компроміси, аби протестувальники з польського боку припинили блокувати кордон.

Не дивно, що блокування польськими перевізниками пунктів пропуску щодень генерує нову теорію змови, — раціонального у діях поляків годі й шукати. Більш того, збитки Польщі такі, що ми не здивуємося, якщо місцеві підприємці зрештою вийдуть на протести проти протестів місцевих автоперевізників.

Спираючись на цифри, ситуацію пояснює Юлія Самаєва у статті «Блокада кордону. Що варто пояснити полякам, аби її припинити».

Джерело матеріала
loader
loader