Російські фільтраційні програми є порушенням Женевських конвенцій, а масове вивезення українських дітей стало жахливим феноменом. Те, що відбувається в Україні, можна охарактеризувати як злочини проти людяності. На цьому наголосила посолка США з особливих доручень з питань глобального кримінального правосуддя Бет Ван Скаак під час конференції «United for Justice. War Crimes against Ukrainian Children», яка відбулася у Канаді.
«Маємо інформацію про залучення Білорусі до викрадення дітей. Дітей з України через окуповані території вивозять у Росію, і далі у Білорусь. В цьому беруть участь доволі моторошні недержавні організації, такі як ультраправі байкерські спільноти», — цитує американську дипломатку Офіс генерального прокурора.
Вона наголосила, що США залишаються непохитними у підтримці України й прагненні до справедливості, навіть на тлі інших конфліктів у світі, але правосуддя вимагає довготривалих зусиль.
«Надзвичайно важливо, щоб злочин агресії був переслідуваний, аби автократи у всьому світі не вважали, що можуть робити те ж саме. Маємо довести, що міжнародна спільнота непохитно захищатиме територіальну цілісність та суверенітет. Ми шукаємо механізми», — зазначила посолка США з особливих доручень.
Серед таких механізмів:
-
організація трибуналу за злочин агресії;
-
переслідування злочинців у міжнародних інституціях;
-
притягнення злочинців до відповідальності за міжнародні злочини в судах інших країн.
Але основний шлях до справедливості, за словами Бет Ван Скаак, лежить через українські суди.
Ван Скаак зауважила, що в Україні правосуддя працює навіть під час війни: «Лунає повітряна тривога, падають бомби, летять ракети — команди (прокурорів і слідчих) працюють на місцях подій. Збирають докази, закладаючи фундамент для справ із заарештованими підсудними або в режимі in absentia, за прозорими процедурами. Це відбувається, суди працюють. І ми як міжнародна спільнота підтримуємо цю роботу».
Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що голова російської партії «Справедливая Россия» Сергій Миронов удочерив викрадену з України дівчинку. Їй змінили ім'я та особисті дані.
Також ми писали про те, що в Україні пропонують створити спецтрибунал для покарання росіян за злочини проти дітей, та про те, що білоруський Червоний Хрест виключили з Міжнародної федерації Червоного Хреста через сприяння депортації українських дітей.
Фото: AFP
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.