Стефанчук пояснив, чому не всіх депутатів випускають у відрядження за кордон
Стефанчук пояснив, чому не всіх депутатів випускають у відрядження за кордон

Стефанчук пояснив, чому не всіх депутатів випускають у відрядження за кордон

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук відповів на скарги від депутатів "Європейської Солідарності" щодо ненадання дозволів на відрядження. Він заявив про маніпулювання. Про це спікер парламенту написав у Facebook.

Руслан Стефанчук заявив, що з початку великої війни фракція "Слуга народу", де 235 народних депутатів, тобто 52,22% від складу парламенту, отримала погодження 53,24% відряджень від загальної кількості. Це 4,23 відрядження на одного депутата.

- Фракція "Європейська солідарність", яка постійно скаржиться на начебто "політичні переслідування" та складає 27 народних депутатів (6% від складу парламенту) отримала погодження 9,74% від загальної кількості, що становить 6,7 відрядження на одного депутата. Зазначені відсоткові цифри красномовно свідчать про маніпулювання представниками цієї фракції фактами щодо будь-якого їх утиску, - пише Стефанчук.

Також очільник парламенту оприлюднив й інші цифри. За його словами, представники "Європейської солідарності" також є одними з лідерів за відрядженнями:

- Іванна Климпуш-Цинцадзе була направлена у 31 відрядження за межі України, у яких із 648 днів повномасштабної війни пробула у закордонних відрядженнях 172 дні, за кількістю відряджень вона посідає третє місце серед народних депутатів. В Ірини Геращенко (19 відряджень тривалістю у 101 день і 19 місце), в Артура Герасимова (18 відряджень тривалістю 128 днів і 20 місце), у Марії Іонової (18 відряджень тривалістю у 93 дні та 21 місце), в Олексія Гончаренка (17 відряджень тривалістю 118 днів і 24 місце) і т.д. Чи не правда, до болі знайомі прізвища, переважна більшість яких постійно нарікає у своїх медіа про нібито утиски щодо них у частині відряджень за межі України? - зазначив Стефанчук.

Він також назвав і себе – що перебуває на 30 місці у "рейтингу", але не оприлюднив дані жодної іншої фракції. Спікер заявив, що він та його колеги по президії погоджують не всі заяви на відрядження, бо "окремі депутати розпочали певні маніпуляції та зловживання". Наприклад, деякі обранці як підставу зазначали "доволі абстрактні причини", як-от "покращення міжпарламентських взаємин". Інші пропонували причини, які "точно не мають нічого спільного з міжпарламентською діяльністю". Голова парламенту також зазначив, що деякі депутати намагалися завищити кількість днів перебування у відрядженні, збільшуючи їх суттєво у порівнянні із заходом, що мав відбутися.

Петро Порошенко уранці у пʼятницю, 1 грудня, заявив, що мав підписане головою Верховної Ради закордонне відрядження, але прикордонники його не пропустили. Він повідомив, що в Польщі та США у нього були заплановані десятки зустрічей. Порошенко звинуватив у забороні Офіс президента.

Теги за темою
Верховна Рада
Джерело матеріала
loader