Народний депутат Верховної Ради 7-го, 8-го та 9-го скликань, журналіст і ведучий Микола Княжицький зняв документальну стрічку про те, як маленька ініціатива молоді з Гуцульщини стала великою справою з порятунку тих українців, які були змушені покинули свої рідні домівки внаслідок повномасштабного вторгнення Росії. Про це «Детектору медіа» повідомили у пресслужбі «Еспресо TV».
У повідомленні зазначено, що фільм «Шелтер Марії» порушує такі актуальні питання: чи можуть шелтери стати трафаретом для загальнонаціональної програми подолання демографічної кризи? Скільки українців буде в Україні після війни і до чого тут Міністерство любові?
- Читайте також: Чи врятує українців Міністерство любові
«Понад шість мільйонів українців виїхали за кордон, ще п’ять мільйонів є внутрішніми мігрантами. Їх часто називають біженцями. Хоча самі вони кажуть про себе — вимушені переселенці. Вони б хотіли повернутися, але часто нема куди. Їхні будинки зруйновані, їхні міста під окупацією, їхнє минуле життя — це лише фото в телефоні. Допомогти їм знайти опору у житті, адаптуватися до нового місця та відчути піклування і любов співвітчизників — такі питання вирішують герої фільму», — йдеться в описі ідеї документальної стрічки.
«Любов українців до українців творить дива: зробити життя переселенців в Україні кращим, ніж в Польщі чи Німеччині, — цілком реально. У фільмі я розповідаю про Shelter.Ukraine — мережу взаємодопомоги українців, яку в перші дні вторгнення розгорнули молоді люди з містечка Верховина на Івано-Франківщині, а згодом вона поширилась на інші регіони», — коментує автор стрічки Микола Княжицький.
Назвою всеукраїнської волонтерської мережі Shelter.Ukraine стало англійське слово shelter («сховище»). Мережу засновано у Верховині на самому початку повномасштабного російського вторгнення. Спочатку переселенці там отримували їжу та одяг. Потім — психологічну допомогу. Тепер опановують нові професії. За півтора року Shelter.Ukraine розширився далеко за межі Верховини і перетворився на розгалужену мережу взаємодопомоги.
«Там захищають не від ракетних ударів, а від безпомічності, зневіри, байдужості. Українці повертаються до своїх традиційних практик, які рятували нас в найважчі періоди історії, коли йшлося про існування нації: свій до свого по своє», — розповідає Микола Княжицький.
Фото: постер фільму / пресслужба «Еспресо TV»
Подивитись фільм можна за посиланням: https://cutt.ly/NwOICKOH
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.