Meta заблокували китайську ботоферму, яка розповсюджувала фейки про Україну
Meta заблокували китайську ботоферму, яка розповсюджувала фейки про Україну

Meta заблокували китайську ботоферму, яка розповсюджувала фейки про Україну

Мережу складали понад 4700 облікових записів, які використовували зображення профілів та імена, скопійовані в інших користувачів у всьому світі.

Компанія Meta видалила мережу фейкових акаунтів, що базувалися в Китаї. Їхні власники видавали себе за американців і поширювали брехню про США, Китай та війну Росії проти України. Про це повідомляє BBC.

З фейкових акаунтів боти обговорювали питання абортів, культурної війни та допомоги США України.

Meta не встановила прямого зв'язку між цими профілями й офіційними особами Китаю. Але в компанії зазначають, що кількість таких мереж зросла напередодні виборів у США, які мають відбутися у 2024 році. 

За словами компанії, Китай наразі є третім за величиною географічним джерелом таких мереж після Росії та Ірану.

Мережа, що базувалась в Китаї, включала понад 4700 облікових записів і використовувала зображення профілів та імена, скопійовані в інших користувачів у всьому світі. Акаунти ділилися публікаціями один одного і лайкали їх, а частина контенту, схоже, була взята безпосередньо із соцмережі X.

Meta заявила, що також були виявлені дві менші мережі. Одна з них базувалася в Китаї і була зосереджена на Індії та Тибеті. Місцезнаходження іншої — Росія, а її фокус уваги — вторгнення РФ в Україну, повідомлення про яке публікувались переважно англійською мовою і просувались через телеграм-канали. 

Російські мережі, на яких Meta зосередила увагу після виборів президента США у 2016 році, дедалі більше уваги приділяють війні в Україні та намагаються підірвати міжнародну підтримку Києва, йдеться у матеріалі BBC.

Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що у Росії оголосили в розшук прессекретаря компанії Meta.

Також ми писали про те, що за час широкомасштабного вторгнення СБУ ліквідувала 76 ботоферм загальним «обсягом» три мільйони акаунтів.

Фото: «Опора»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Росія Китай Facebook
Джерело матеріала
loader
loader