Видатний режисер Джон Ву повертається в Голлівуд із драмою "Тиха ніч". Ексклюзивне інтерв'ю
Видатний режисер Джон Ву повертається в Голлівуд із драмою "Тиха ніч". Ексклюзивне інтерв'ю

Видатний режисер Джон Ву повертається в Голлівуд із драмою "Тиха ніч". Ексклюзивне інтерв'ю

30 листопада гонконгський режисер Джон Ву випустить свій перший за двадцять років американський фільм. Це різдвяна драма про помсту без діалогів під назвою "Тиха ніч".

OBOZ.UA отримав ексклюзивну можливість поспілкуватися із Джоном Ву. Гонконгський режисер згадав про свої перші кроки в американському кіно, зізнався, чому не отримував роботи, про яку мріяв, а також розповів, які емоції пережив, прочитавши сценарій "Тихої ночі".

Незважаючи на велику перерву, внесок у кіно Джона Ву можна виявити всюди, від фільмів Marvel до франшизи "Джон Вік". Першу славу митець здобув у 80-х роках, знявши низку класичних гонконгських бойовиків: "Найкраще завтра" (1986), "Убивця". (1989) та "Вкруту" (1992), у всіх трьох з яких головну роль грає Чоу Юн-Фат.

Українському та світовому глядачу Джон Ву знайомий за голівудськими суперхітами: бойовиком Ніколаса Кейджа та Джона Траволти про обмін тілами 1997 року "Без обличчя" та "Місія нездійсненна 2" (2000). У 2002 році у журналі Times назвали Ву "можливо найвпливовішим режисером, який знімає фільми сьогодні". Проте вже наступного року його трилер "Час розплати", ролі в якому грали голлівудські суперзірки Бен Аффлек та Ума Турман, обернувся фінансовою катастрофою. Після цієї невдачі режисер повернувся додому, де зняв низку касових хітів.

Офіційним поверненням класика до міжнародного кіно став екшн "Тиха ніч". За сюжетом фільму, молодий батько (актор Юель Кіннаман) стає свідком трагедії, в якій його маленький син помирає, потрапивши під перехресний вогонь банди напередодні Різдва. Оговтуючись від поранення, через яке він більше не зможе говорити, батько приймає рішення мститися за смерть свого сина. Рівно за рік різдвяна "тиха ніч" стане напрочуд голосною.

Стрічка є новим поглядом на екшн-жанр та відрізняється з усього, що зараз є на екранах. Головну роль в брутальній стрічці грає суперзірковий актор Юель Кіннаман ("Загін самогубців", "Дівчина з тату дракона", "Робокоп", "Вбивство", "Видозмінений вуглець", "Картковий будиночок"). Продюсером фільму став голлівудський продюсер українського походження Безіл Іванек, відповідальний за комерційний та критичний успіх таких франшиз, як "Джон Уік", "Нестримні" та "Сікаріо".

– Дуже раді цій можливості поспілкуватись. Ви знову підірвали Голлівуд! В цьому контексті, хотілося би повернутися у часі та згадати ваш перший міжнародний успіх. Ви стали супер-успішним у рідному Гонконгу, але чому ви вирішили підкорювати США?

– Я ніколи не мріяв приїхати до Голлівуду. Я хотів займатися своєю справою і продовжувати зйомки в Гонконгу, але там було не так багато хорошого матеріалу. Крім того, там не мали ринку для тих фільмів, які я хотів знімати. Тим часом моя стрічка "Вбивця" привернула неймовірну кількість уваги на Заході, хоч я цього спочатку і не знав. Цілком несподівано отримав близько п'ятдесяти сценаріїв від голлівудських студій та незалежних компаній, таких як Twentieth Century Fox та New Line Cinema. Однак, вони мене не зацікавили, бо в більшості – це були просто бойовики. Я приїхав до Голлівуду, щоб зняти американський фільм по-своєму з різними елементами в одній картині.

– Вашим справжнім першим міжнародним успіхом стала стрічка "Без обличчя", яка зараз має культовий статус. Це доволі нетипова для США робота, кіно, яке поза часом.

– "Без обличчя" спочатку був науково-фантастичним фільмом, але я видалив близько дев'яноста-дев'яноста п'яти відсотків запланованих візуальних ефектів. Я також хотів більшого драматичного акценту. Початкова ідея сюжету була досить простою: добрий хлопець обмінюється особистостоями з поганим, щоб зруйнувати його злочинну організацію та врятувати світ. Я змінив історію так, що добрий хлопець рятує ще й власного сина. Спочатку деякі керівники на студії трохи хвилювалися. Не були впевнені, що шанувальники бойовиків приймуть такий фільм, бо вони хочуть бачити бойовик, а не драму. Але ми провели пробний показ, і людям сподобалося.

Знаєте, було багато добрих сценаріїв, які я хотів зняти, але вони мені так і не прийшли. Голлівудські продюсери не пропонували, тому що вважали, що я не американець, не розумію їхнього способу життя. Все, що я міг зробити, на думку цих людей, знімати бойовики. А я можу народжувати різні фільми, однак людям складно в це повірити. Сені все ще важко знайти фінансування для тих фільмів, які хочу зняти, наприклад, мюзикл або вестерн. Можливо, моїм наступним фільмом буде саме вестерн.

– А як щодо фільмів про супергероїв?

– Мені ніколи не подобалося дивитися фільми з великими спецефектами чи щось за мотивами коміксів. Я віддаю перевагу фільмам Мартіна Скорсезе, от такому кіно. Я був радий подивитися "Вбивць квіткового місяця". Справжнє кіно. Таких фільмів останнім часом не так уже й багато.

– Що спонукало вас зробити "Тиху ніч"?

– Я був такий схвильований, коли отримав цей сценарій. У всьому фільмі немає діалогів! Я подумав, що це буде дуже корисно для мене, тому що дозволить використати свої здібності для візуального оповідання історії. Так вийшло, що це голлівудська постановка. Але я не відчуваю, що повертаюся до Голлівуду, оскільки не залишав його. Я просто зняв кілька фільмів у Китаї за останні два десятиліття.

– Дякую за розмову! Щоб ви хотіли побажати глядачам в Україні?

– Дуже радий працювати та знімати кіно, яке можна побачити по всьому світі! Для мене честь, що наш фільм можуть побачити також і українці. Бажаю вам сил на наснаги.

Фільм "Тиха ніч" виходить у всіх кінотеатрах країни вже 30 листопада.

Також читайте на OBOZ.UA інтерв’ю з голлівудським актором Юелем Кіннаманом – про зйомки у бойовику "Тиха ніч", у якому ніхто не скаже майже ні слова.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader