Чи готовий інтернет удома до блекауту: детальна інструкція, як перевірити
Чи готовий інтернет удома до блекауту: детальна інструкція, як перевірити

Чи готовий інтернет удома до блекауту: детальна інструкція, як перевірити

Бути на зв'язку дуже важливо, а спілкування онлайн майже замінило телефонні дзвінки. Як дізнатися, чи забезпечить ваш провайдер інтернет під час блекаутів, – читайте на 24 Каналі. Ми підготували детальну інструкцію, як перевірити, чи готовий ваш інтернет до блекауту.

Як перевірити, чи буде в мене інтернет під час блекауту

Це можна зробити завдяки мапі провайдерів, яку підготували Мінцифри та ЛУН. На інтерактивній мапі інтернет-провайдерів можна перевірити, чи готовий домашній інтернет до знеструмлень і тривалих відключень світла.

Як скористатися картою від Мінцифри:

  • Зайдіть на сайт.
  • Скористайтеся геолокацією, щоб швидко перейти до свого будинку. Альтернативний варіант – за допомогою коліщатка миші чи кнопок "плюс" і "мінус" рухайте карту доти, доки не знайдете свій район, а відтак і будинок. Або ж розтягуйте карту пальцями, якщо ви з телефона. Вводити адресу в полі пошуку не можна, бо такого поля просто нема.
  • Натисніть на свій будинок і дивіться, які провайдери там є. Якщо серед них немає вашого поточного, це означає, що він не надає послуги в блекаут. Але ви можете підключитися до тих, хто є у списку.
  • Якщо у вашому будинку декілька провайдерів, які надають послуги в блекаут, їх усіх зазначено на мапі, просто гортайте список до кінця.
  • За замовчуванням на карті вибрано всі фільтри, тож показано провайдерів, які надають послуги 4, 8, 12 годин, 24 і 72 години. Якщо вам потрібен конкретний час – натисніть "фільтри" у лівому нижньому кутку.
  • Також за замовчуванням мапа показує інтернет для споживачів і для бізнесу разом. Якщо вас цікавить тільки домашній інтернет – зніміть галочку "інтернет для бізнесу".

Чи готовий інтернет удома до блекауту: детальна інструкція, як перевірити - Фото 1
Заявку на підключення і деталі щодо провайдера можна побачити на карті / Скриншот 24 Каналу

Переваги карти від Мінцифри та ЛУН

Дуже зручно, що на карті одразу вказані всі необхідні деталі:

  • контакти провайдера;
  • скільки годин роботи інтернету він забезпечує під час блекауту;
  • скільки потрібно буде заплатити за підключення та якою є ціна абонплати за місяць;
  • якою технологією користується провайдер.

Помаранчева кнопка поруч із назвою провайдера веде на сайт постачальника послуг. А внизу є велика кнопка "Ви підключені до цього інтернету?" Натиснувши на неї, можна дати фідбек, чи справді цей інтернет працює без світла та скільки годин.

Чи готовий інтернет удома до блекауту: детальна інструкція, як перевірити - Фото 2
Мапа дає змогу зібрати відгуки щодо роботи інтернету / Скриншот 24 Каналу

Інші колірні та цифрові позначення на карті

Цифри у правому верхньому кутку означають, скільки сусідніх будинків не відображається на карті. Якщо натиснути на будинок із такими цифрами – мапа автоматично наблизиться і з'являться раніше приховані будинки.

Найбільш яскравий колір значка мережі вай-фай означає, що інтернет під час знеструмлень працює 72 години. Що світліший колір, то менше працює інтернет під час відключень електрики.

Які інтернет-технології існують, або Що таке xPON

  • xPON – енергоощадна технологія, що потребує в десятки менше витрат на підтримку інтернет-мереж у випадку знеструмлень. Вона гарантує інтернет до 72 годин.
  • FTTx – найбільш поширена технологія інтернет-доступу, що потребує живлення від акумуляторів та генераторів. Тут буде інтернет 4-8 годин, рідше – до 72 годин.
  • DOCSIS – технологія, що передає інтернет через телевізійний кабель. Інтернет має бути 4-8 годин, рідше – до 72 годин.
  • xDSL – технологія, що передає інтернет через телефонні кабелі. У таких споживачів інтернет працюватиме 4-8 годин, рідше – до 24 годин.
Теги за темою
Новини України Інтернет
Джерело матеріала
loader
loader