У польскому уряді надали протестувальникам пропозиції для розблокування кордону з Україною
У польскому уряді надали протестувальникам пропозиції для розблокування кордону з Україною

У польскому уряді надали протестувальникам пропозиції для розблокування кордону з Україною

Нова міністерка сільського господарства Польщі Анна Гембіцька 28 листопада провела зустріч з польськими аграріями, які блокують пункт пропуску “Медика-Шегині”, і надала протестувальникам пропозиції, які мають розв'язати питання із завершення блокади кордону з Україною. Про це повідомляє Укрінформ. 

Під час брифінгу Гембіцька заявила, що складна ситуація на кордоні викликана російською агресією проти України й «безвідповідальною політикою ЄС», яка не помічає проблем Польщі та інших прикордонних країн. 

За її словами, з аграріями вона обговорила те, як Польща на рівні ЄС боротиметься за рішення, яких вимагають аграрії й перевізники, а також рішення на національному рівні.

Торкаючись вимог аграріїв, які блокують кордон з Україною, міністр запропонувала їм доплату у розмірі 1 тис. злотих (понад 9 тис. грн) до кожного гектара з кукурудзою та збільшення фонду на низькопроцентні кредити для аграріїв на 2,5 млрд злотих (понад 22,5 млрд грн).

Зокрема, вона зазначила, що декілька питань ще треба узгодити, але висловила сподівання, що 29 листопада вдасться підготувати проєкт розпорядження у цій справі, який буде розглянуто на Раді міністрів.

Польська міністр також заперечила, що польські протестувальники блокують гуманітарну допомогу, продукти й так звані небезпечні вантажі (ADR) на кордоні.

Вона зазначила, що проведе термінові переговори щодо вимог протестувальників з міністром інфраструктури й главою МВС Польщі.

Своєю чергою міністр інфраструктури Гаядур заявив, що 29 листопада зустрінеться з представниками транспортної сфери Польщі у питанні розв’язання кризи. Він зазначив, що ключ до вирішення проблеми лежить у Києві та Брюсселі.

Міністр поінформував, що його заступник Рафал Вебер проведе черговий раунд переговорів з представниками українського уряду і Єврокомісії.

“Сподіваємося, що українська сторона проявить конструктивну позицію та виключить із системи електронної черги, відповідно до вимог польських перевізників, транспортні засоби, які повертаються без вантажу з України принаймні на двох пунктах пропуску Зосін-Устилуг та Ніжанковичі-Мальховіце”, - підкреслив Гаядур.

Тим часом понад 20 польських неурядових організацій звернулося до президента та прем’єр-міністра Польщі із закликом якомога швидше провести конструктивні переговори, аби знайти системне рішення, яке влаштує усі сторони конфлікту. Вони також закликали протестувальників припинити блокаду кордону, аби не було ескалації конфлікту, і спробувати вирішити проблему шляхом переговорів.

Теги за темою
кордон уряд
Джерело матеріала
loader
loader