Обмін полоненими: Навіщо Росія блокує цей процес?
Обмін полоненими: Навіщо Росія блокує цей процес?

Обмін полоненими: Навіщо Росія блокує цей процес?

Обмін полоненими: Навіщо Росія блокує цей процес?

В Координаційному штабі пояснили, що обміни полоненими не відбуваються саме через РФ.

Росія призупинила обмін полоненими, аби зробити видимість, нібито Україна взагалі не працює над поверненням своїх людей, заявив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко в інтерв'ю «Суспільному». Україні ж, за його словами, немає сенсу утримувати в себе російських полонених.

«Намагаються переконати, що, мовляв, нічого не відбувається, дивіться! Але насправді робота іде, ми не сидимо, склавши руки, ми постійно працюємо для того, щоб організувати наступні обміни», – зазначив Яценко.

Він запевнив, що Україна готова до діалогу. І при цьому українська сторона висуває різні пропозиції росіянам.

«Ми демонструємо пропозиції. Наприклад, ми створили координаційний штаб разом з Міжнародним комітетом Червоного Хреста. Українські органи влади створили так звані змішані медичні комісії – це інструмент, який передбачений в Третій Женевській конвенції. Це комісія, в яку входять два представники нейтральної країни і один представник країни, яка утримує, тобто України. Аналогічну комісію має сформувати російська сторона для того, щоб ці комісії, відвідуючи місця утримання, могли виявляти військовополонених, які потребують медичної допомоги і які мають бути репатрійовані», – додав Яценко.

Крім того, за його словами, Україна направила відкритий лист від імені секретаря координаційного штабу генерала Дмитра Усова. У листі наголосили, що Росія повинна так само виконувати свої міжнародні угоди й домовленості, які вони підписали. 

«Вони постійно на дипломатичному рівні, в ООН, наприклад, стверджують, що вони всього дотримуються. Ми показуємо, що де факто ні, нічого не відбувається», – додав Яценко.

Раніше в координаційному штабі зазначали, що РФ блокує процес обміну з літа 2023 року. Зокрема, останній обмін полоненими відбувся 7 серпня. Тоді на Батьківщину повернулися 22 українці.

Зараз в Україні офіційно визнано полоненими 4337 громадян, з яких 3574 — військові, а решта 763 — цивільні. Однак насправді число полонених є значно вищим.

Між Україною та Росієювідбулося вже 48 обмінів, завдяки яким 2598 полонених захисників, захисниць та цивільних повернулися додому. Голова ГУР МО Кирило Буданов розповідав, що такі операції – це безпрецедентний випадок у світовій історії, адже досі не траплялося, щоб подібне відбувалося до закінчення бойових дій. Та він також попередив, що обмінний фонд ворога набагато більший, іне факт, що Україна зможе зрівнятися з Росією в цьому. 

Джерело матеріала
loader
loader