Зимовий спорт: куди віддати дитину та скільки це коштує
Зимовий спорт: куди віддати дитину та скільки це коштує

Зимовий спорт: куди віддати дитину та скільки це коштує

У столиці є кілька локацій для занять хокеєм, гірськими лижами та ковзанами

Зимові види спорту в Україні розвиваються, на жаль, не семимильними кроками, а на "білих" Олімпіадах вітчизняні спортсмени – далеко не головні герої новинних стрічок світових агентств. Проте в країні, та в Києві зокрема, є велика кількість місць, куди можна було б привести дитину і пов'язати, якщо й не її майбутнє в глобальному сенсі, то хоча б найближчі кілька років із хокеєм, лижами, ковзанами або сноубордом.

Vesti.ua зібрали найбільші та найвідоміші локації в столиці, де можна зайнятися зимовими видами спорту. Хоча, зрозуміло, покататися на лижах (за наявності снігу) або поганяти шайбу (в мороз, на льоду) можна в будь-якому дворі. Але це тільки за відповідних погодних умов, які сприятливі не завжди.

Гірські лижі та сноубординг

Гірськолижний комплекс "Протасів Яр" розташований практично в центрі Києва. Саме тут тренуються збірні команди України з гірськолижного спорту та сноубордингу, а також проводять всеукраїнські змагання. До початку повномасштабної війни тут, до речі, проводили й міжнародні старти.

Для катання доступні чотири траси різної складності: якщо для професійних спортсменів і досвідчених аматорів це траса завдовжки 320 м, із перепадом висот 80 м, то дитяча становить лише 150 м.

Ті, хто ніколи не катався, можуть записатися на заняття до школи "Protasiv School".

Тут працює сноупарк із трамплінами, рейлами та фігурами різної складності. Він доступний для сноубордистів.

Оренда лижного комплекту для дітей (лижі + палиці + черевики + кріплення) становитиме 300 грн на день. Окремо дитячі лижі коштуватимуть 250 грн на день, а лижні черевики – 150 гривень на день.

Дитячий комплект сноуборд інвентарю (сноуборд + черевики + кріплення) коштує 300 гривень на годину, сноуборд дитячий + кріплення (окремо) 250 грн/год, черевики для сноуборду дитячі (окремо) – 150 грн/год.

Крім того, шолом (окремо) можна взяти напрокат за 80 грн/год, маску – також за 80 грн/год, і рукавички – за ті самі 80 грн/год.

Також досить популярний Goloseev Ski Park, який розташований в екологічно чистій зоні Голосіївського парку. Саме тут – найдовший гірськолижний спуск у Києві з протяжністю 500 м. Також на території комплексу працює гірськолижно-сноубордична школа для дітей від 3 років і дорослих, де навчають катання з нуля.

Парк має свої певні правила, приміром, до занять допускаються здорові дорослі або діти, а якщо є якісь медичні заперечення, то їх потрібно проінформувати заздалегідь. Дітям до 6 років дозволяється користуватися підйомником безкоштовно за умови купівлі батьками дорослого абонемента або заняття з інструктором, але крім спортивних груп.  Рекомендується приходити на заняття завчасно за 15-20 хв до початку заняття, для підбору та одягання спорядження або вже у спорядженні (лижі, лижні черевики, лижні палиці, шолом, маска, рукавички, лижний костюм).

Також, дітям до 16 років носіння шолома обов'язкове. Заняття відбувається у заброньований та оплачений час і починається з години бронювання. У цю годину входить: безпосередньо саме заняття, а також, за потреб, підбір та одягання спорядження, вихід на сніг і повернення до приміщення школи. Батьки або довірені особи повинні своєчасно забирати дитину після заняття з приміщення школи. На тренування необхідно приходити зі спорядженням, власним або взятим у прокат на території комплексу.

На тренування необхідно приїжджати за 20-30 хвилин, щоб не витрачати час тренування і встигнути одягнути спорядження та вийти на схил.

Скасування тренування – мінімум за 3 години, а якщо ви спізнюєтеся на заняття, втрачений час не компенсується.

У коментарі Vesti.ua у шоклі зазначили, що ще не склали прейскурант на цей рік, оскільки справжніх морозів ще не було, потрібно трохи почекати. Минулого сезону, рік тому, індивідуальне заняття для дітей без попередньої підготовки – з інструктором, коштувало 800 грн на годину, а групове – 250 грн/год. Також прокат обладнання коштував 150 грн на годину. У новому сезоні особливого подорожчання не планується, все буде приблизно в цих межах.

Катання на ковзанах

Що ж до катання на ковзанах, то тут можна планувати заняття незалежно від погодних умов. Адже такі ковзанки практично повсюдно закриті, розташовані в приміщенні.  Так, наприклад, у ТРЦ "Dream Town" працює крита ковзанка, яка вміщує 120 людей. Під час катання використовуються світлові спецефекти, які занурюють в атмосферу казки, що створює додатковий ефект для дітей. Заняття з інструктором тут коштують від 150 грн за 45 хвилин.

А ось одна з найперших відкритих ковзанок Києва – Льодовий стадіон, працює тільки за мінусової температури. Найкраще тут кататися тим, у кого вже є досвід і хоча б мінімальні навички. Перебувати на льоду можна до двох годин із моменту входу. Тут можна заплатити всього 50 грн за вхід, щоправда, оренда ковзанів оплачується окремо.

Також у зимовий сезон традиційно працює відкрита ковзанка на території ВДНГ. Вхід на ковзанку без обмежень за часом – 130 грн (у вартість входить прокат ковзанів).

Неподалік від Києва розташований ТРЦ "Термінал" – у Броварах. Тут також розташована крита льодова арена, яка вміщує до 200 осіб. Тут часто проводять змагання з хокею та фігурного катання. 1 година катання для дітей – 100 грн (будні), 120 грн (вихідні).

Хокей

1 жовтня 1982 року було створено спеціалізовану дитячо-юнацьку школу олімпійського резерву “Сокіл”, що базувалася на Льодовій ковзанці "Авангард", по вулиці Юрія Іллєнка, 46. Досі ця школа, як і команда "Сокіл", є передовими та найпрестижнішими в Україні. Що цікаво – школа комунальна. І заняття абсолютно безкоштовні, як і екіпірування та форма. Заняття краще починати якомога раніше, бажано з 6-7 років.

На території льодової арени "Шалетт" відбуваються заняття хокейної школи клубу "Білі ведмеді". У школі навчають дорослих і дітей з будь-яким рівнем підготовки. Тренування – двічі на тиждень у вечірній час, а ознайомлювальне заняття – безкоштовне. Подальші тренування коштують від 300 гривень.

Також на ВДНГ є велика крита льодова арена, на якій цілий рік відбуваються заняття з хокею та фігурного катання. Тренування – по п'ятницях і суботах. Заняття з тренером коштує 250 грн, якщо ж ви хочете орендувати форму та екіпірування – 400 грн  за одне тренування.

Варто зазначити, що повне екіпірування хокеїста-дитини (від 6 до 10 років) коштує в середньому від 5 до 7 тисяч грн дешева, або 9-12 тисяч грн - професійний Bauer. До того ж, форму потрібно оновлювати щороку. І це залежить не тільки від того, що дитина росте, а й від елементарної зношуваності.

Джерело матеріала
loader