У вівторок, 21 листопада, Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру двом депутатам Верховної Ради, які, за даними слідства, пропонували хабар віцепрем'єр-міністру, міністру розвитку громад, територій та інфраструктури Олександру Кубракову та голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафі Найєму.
Як повідомляє САП, один із нардепів, член комітету Ради з питань антикорупційної політики пропонував Найєму хабар у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 50 тисяч доларів. За даними джерел УП та «Радіо Свобода», йдеться про депутата від фракції «Слуги народу» Андрія Одарченка.
Нардеп просив посприяти виділенню коштів з фонду ліквідації наслідків російської збройної агресії на ремонт будівель університету, в якому Одарченко продовжує обіймати посаду ректора (дію контракту якого призупинено).
Після виділення коштів з фонду на криптогаманець Мустафи Найєма, який співпрацював з НАБУ і САП та сприяв розслідуванню, надійшов перший транш неправомірної вигоди в еквіваленті 10 тис. доларів.
Андрію Одарченку оголосили підозру за ч. 4 ст. 369 ККУ (пропозиція хабаря).
«Це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у криптовалюті, яку вдалося задокументувати», — зауважили в НАБУ.
Другого нардепа і власника великого будівельного та аграрного бізнесів, теж викрили на пропозиції хабара. За даними журналіста Олега Новікова, а також видання Liga.net, йдеться про депутата групи «За майбутнє» Сергія Лабазюка.
У серпні він звернувся до топпосадовця Міністерства відновлення з проханням надати його компанії підряди з відбудови інфраструктурних об’єктів на 1 млрд гривень. За це він натомість пообіцяв «винагороду» у розмірі 3-5% від вартості кожного підряду. Нардеп також залучив для узгодження домовленостей директора компанії.
Після того, як фірма отримала перші 50 млн гривень за підряд з відновлення зруйнованого мосту, депутат через довірену особу нібито надав викривачу Мустафі Найєму обіцяний відсоток у сумі 150 тис. доларів. Гроші передали в китайській шкатулці на паркінгу одного зі супермаркетів Києва.
Підозрюваному депутату, а також його імовірному спільнику, керівнику компанії, інкримінують ч. 4 ст. 369 ККУ. Зазначимо, що максимальне покарання — до десяти років позбавлення волі.
Як передає «Радіо Свобода», очільник Агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм в ефірі національного телемарафону відреагував на підозри нардепам.
«Єдине, що можу сказати, — ми їм (НАБУ і САП ,— ред.) дякуємо за співпрацю. Це не тільки Держагентство, це і Міністерство інфраструктури. Ми спільно єдиною командою працювали. Сподіваюсь, це дасть результат, такі речі не будуть повторюватись. Я б більше не коментував цю історію», — сказав він.
- Читайте також: 84% українців виступають за те, щоби факти корупції в органах влади оприлюднювали, незважаючи на війну, — Центр Разумкова
Фото: НАБУ, САП
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.