США виділили новий пакет військової допомоги для України. Що у нього ввійшло
США виділили новий пакет військової допомоги для України. Що у нього ввійшло

США виділили новий пакет військової допомоги для України. Що у нього ввійшло

США виділили новий пакет військової допомоги для України. Що у нього ввійшло

Сполучені штати виділили Україні Стінгери та HIMARS.

Міністерство оборони США у понеділок, 20 листопада, оголосило про наданнянового пакету військової допомоги України вартістю до 100 мільйонів доларів. Це 51 транш допомоги з запасів Міноборони з серпня 2021 року, повідомляється на офіційному сайті Пентагону.

Пакет підтримки буде надано в межах програми адміністрації президента США Джо Байдена, яка передбачає вилучення техніки та обладнання із запасів американського Міноборони. Гроші цю допомогу виділили з надлишку, який з’явився в результаті переоцінки фінансування для України.

Пакет допомоги, включає в себе:

  • зенітні ракети Стінгер;
  • одну ракетну систему залпового вогню (HIMARS) і додаткові боєприпаси;
  • 155-мм і 105-мм артилерійські снаряди;
  • ракети з оптичним відстеженням і проводовим наведенням (TOW);
  • протитанкові комплекси Javelin та AT-4;
  • понад три мільйони боєприпасів для стрілецької зброї;
  • боєприпаси для знешкодження перешкод;
  • Спорядження для холодної погоди;
  • запасні частини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.

“Безпекова допомога Україні є розумною інвестицією в нашу національну безпеку. Вона допомагає запобігти більшому конфлікту в регіоні і стримувати потенційну агресію в інших місцях, одночасно зміцнюючи нашу оборонно-промислову базу і створюючи висококваліфіковані робочі місця для американського народу в десятках штатів по всій країні. Вкрай важливо, щоб Конгрес вжив заходів на підтримку України, схваливши запит президента на додаткове фінансування”, – йдеться у повідомленні Пентагону.

Раніше повідомлялося, що за два дні до 17-го "Рамштайну", до Києва прибувглава Міноборони США Ллойд Остін. У Пентагоні повідомили, що мета його візиту - обговорити з українським керівництвомзабезпечення ЗСУ на зимовий період та на майбутнє загалом для боротьби із РФ. 

Поки Україна чекає 60 млрд дол. американської військової, економічної, гуманітарної допомоги, Індонезія та її президент Джоко Відодо тиснуть на адміністрацію Байдена, щоб вона надала цій країні 20 млрд дол. на розвиток зеленої енергетики та боротьбу зі зміною клімату. Детальніше читайте у статті Івана Верстюка "Ціна американської допомоги для України: що дорожче, то дешевше".

Джерело матеріала
loader