![Українці платитимуть "податок на біткоїн", законопроєкт уже в Раді: навіщо це потрібно](https://thumbor.my.ua/guwQti38IXPnHP2zOcNyS3FodR0=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2F71ea7745cdc1c809ec31b64cc59def02.jpg)
Українці платитимуть "податок на біткоїн", законопроєкт уже в Раді: навіщо це потрібно
Законопроект про оподаткування криптооперацій, який цього тижня подали до Верховної Ради, дозволить запустити в Україні легальний ринок криптоактивів і побудувати потужну цифрову економіку. Крім того, це стане додатковим джерелом бюджетних надходжень.
Про це у своєму Telegram-каналі заявив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
"Закон допоможе створити сприятливі умови для розвитку криптоіндустрії, збільшити надходження до бюджету та підвищити інвестиційну привабливість України", – додав очільник Мінцифри.
Законопроєкт №10225 дозволить визначити правовий статус та класифікувати віртуальні активи, а також адаптувати їх до європейських стандартів регулювання криптоактивів (МiСА). Крім того, це створить інноваційну зону, працювати у якій можна буде без попередньої авторизації упродовж трьох років.
![Яким буде оподаткування криптовалют в Україні.](https://thumbor.my.ua/XuREGWA0r-5Ov6_N_Pa2pC0iLWI=/600x/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F67%2F99f68794bcf202472511c52c3fe8b032.jpg)
Також важливо, що законопроект дозволить адаптувати крипторинок до міжнародного стандарту з протидії відмиванню брудних грошей FATF, а також запровадить прості та зрозумілі податкові умови для криптобізнесу. Зокрема вводиться поступове зростання оподаткування доходів фізичних осіб:
- 5% протягом перших трьох років;
- 9% протягом п’яти наступних років;
- 18% після восьми років.
Вводиться 18% податок на прибуток для провайдерів криптовалютних послуг. Водночас їх звільнять від сплати ПДВ на операції з віртуальними активами, єдиним винятком будуть консультаційні послуги.
Також ПДВ не стягуватимуть з операцій юридичних осіб (крім службових токенів – тобто, операцій з токенізованими товарами та послугами). А резиденти Дія.City отримають змогу обирати який податок сплачувати: 18% на прибуток чи 9% на виведений капітал.
"Очікуємо, що парламент підтримає проєкт закону та допоможе розвинути нові цифрові галузі. Адже підтримка бізнесу – це фундамент економічного зростання України", – наголосив Федоров.
Раніше OBOZ.UA поспілкувався про перспективи розвитку криптоіндустрії в Україні з представниками влади, які безпосередньо беруть участь у розробці відповідних законодавчих норм, а також галузевими лідерами. Що вони кажуть, читайте у спецпроєкті на нашому сайті.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)