У МОЗ уточнили, чи є у Києві спалах скарлатини
У МОЗ уточнили, чи є у Києві спалах скарлатини

У МОЗ уточнили, чи є у Києві спалах скарлатини

У Києві зареєстровано два випадки захворювання на скарлатину – такий діагноз поставили двом школярам із Дарницького району. Однак панікувати не потрібно – спалаху захворювання у столиці немає.

Як повідомили у МОЗ, лише за 10 місяців цього року у столиці зареєстровано 375 випадків скарлатини. З них 372 випадки – серед дітей віком до 17 років. Найбільше серед дітей, які відвідують садки та школи.

Поодинокі випадки були зареєстровані у різних групах та класах та характерні серед захворювань, які щорічно реєструють на території країни. Протиепідемічні заходи у школах посилено.

У міністерстві запевняють, що поки що динаміка захворювання не вказує на спалах. Наприклад, у 2019 році у столиці було зафіксовано 1996 випадків скарлатини. У 2020 році – 656 випадків.

Що таке скарлатина та які симптоми

Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання, яке проявляється ураженням мигдаликів ротоглотки та характерним висипом. У хворого розвивається ангіна, мова спочатку "біліє" і до четвертого дня захворювання стає червоним. На шкірі хворого виникає висип - дрібні яскраво-рожеві або червоні цятки, які часто сверблять.

Найчастіше на скарлатину хворіють діти віком 1–9 років. Шлях інфікування – повітряно-краплинний.

Щеплення проти скарлатини немає, але після хвороби виробляється імунітет.

При тяжкій формі захворювання у людини може бути висока температура, блювання, іноді діарея. Можливі запаморочення, набряк мозку та навіть розвиток коми.

Профілактика поширення захворювання полягає в ранньому виявленні та ізоляції хворого. Йому призначають курс антибіотиків. Якщо антибіотик не призначався, то ізоляція має тривати протягом 21 дня.

Про скарлатину від МОЗПро скарлатину від МОЗ
Джерело матеріала
loader
loader